Американката Шон Джонсън детронира миналогодишната световна шампионка Ванеса Ферари, която има български корени, в многобоя на шампионата на планетата по спортна гимнастика в Щутгарт.

15-годишната гимнастичка, която дебютира на това първенство, завоюва златото със сбор 61,875 точки.

Ванеса, чиято майка е българка, остана на третото място като го раздели с бразилката Жаде Барбоса. Двете завършиха многобоя с резултат 60,550. Среброто остана за румънката Стеляна Нистор.

Бразилката водеше до предпоследния уред във временното класиране, но след груба грешка златото й се изплъзна и раздели третото място с Ванеса Ферари.

В събота (8 септември) са финалите на първите три уреда при мъжете - земя, кон с гривни и халки, както и на първите два уреда при жените - прескок и смесена успоредка.

В неделя са останалите пет уреда - прескок, успоредка и висилка (мъже), греда и земя (жени).