Петър Петров (България, КТМ) спечели осем точки в клас MXGP от световния шампионат по мотокрос и зае 18-о място в крайното класиране на Гран при на Лимбург, Белгия. Той е 23-и в света четири кръга преди края на сезона със сбор от 56 точки.

Петров направи много силен първи манш и завърши 13-и, а във второто състезание българинът имаше проблеми на старта и тръгна последен, но все пак стигна до 22-то място.

Хорхе Прадо (Испания, КТМ) спечели на трасето в Ломел със сбор от 47 точки, а зад него останаха Тим Гайзер (Словения, Хонда) с 45 и Антонио Кайроли (Италия, КТМ) с 38.

Защитаващият титлата си Гайзер е лидер в класирането с 533 точки и 55 повече от Кайроли. Прадо е трети с още две пасив преди третия пореден кръг в Ломел тази неделя./БТА