Петър Петров (България, КТМ) спечели девет точки в Гран при на Фландрия от световния шампионат по мотокрос в клас MXGP, което го придвижи на 23-о място в генералното класиране след 13 от 18 кръга.

Петров завърши първото състезание в 450-кубиковия клас на 12-а позиция и пред 9-кратния световен шампион Антонио Кайроли (Италия, КТМ). Българинът обаче бе част от масова катастрофа в началото на втория манш и отпадна малко след старта.

Тим Гайзер (Словения, Хонда) спечели Гран при на Фландрия на трасето в Ломел с 47 точки, а Готие Полен (Франция, Ямаха) спечели един манш и завърши втори. Трети бе Хорхе Прадо (Испания, КТМ).

Гайзер води в генералното класиране с 48 точки пред Кайроли, а Прадо е трети с още 11 пасив.