Стартиралият от първа позиция Кейси Стоунър /Австралия/ с Хонда победи настоящия шампион в Мото GP - Хорхе Лоренсо от Испания с Ямаха, в състезанието по мотоциклетизъм за Гран при на Катар, първи старт за новия сезон. Стоунър спечели и своята 24-та победа като състезател на Хонда.

Кейси Стоунър, който е световен шампион през 2007 година, финишира първи с 42 минути, 38,569 секунди пред Хорхе Лоренсо /Испания/ с Ямаха - на 3,440 секунди, Дани Педроса /Испания/ с Хонда - на 5,051 секунди, и др.

Многократният световен шампион, италианецът Валентино Роси с Дукати се класира на 7-мо място на 16,431 секунди след победителя Стоунър. 32-годишният Валентино Роси стартира от девета позиция при своя дебют с Дукати.

Следващият старт е на 3 април в Херес /Испания/.