Световният шампион в клас Мото GP Хорхе Лоренсо (Италия) с Ямаха спечели старта за Голямата награда на Италия по мотоциклетизъм. Лоренсо взе успеха след люта битка със сънародника си Марк Маркес от Хонда, която се разреши в последната обиколка.

Лоренсо завърши първи с време 41 минути, 36.535 секунди, изпреварвайки с 0.019 от секундата Маркес, който остана 2-и. Третото място остана за Андреа Яноне (Италия) с Дукати, чието време е 41:41.277 минути.

Легендата на този спорт и представител на домакините Валентино Роси стартира от поул-позишън с Ямаха, но се отказа в 8-ата обиколка на състезанието, след като неговата машина изпуши.

В генералното класиране Лоренсо води със 115 точки, пред Маркес със 105 и Роси със 78./БТА