Днес на пистата Долна Митрополия край Плевен се проведе първият кръг от източноевропейския шампионат по супермото, а Ангел Караньотов спечели без проблем двата манша в клас S Open.

Въпреки мрачните прогнози, днес слънцето се усмихна на многобройната публика дошла да наблюдава интересната надпревара. Ангел се адаптира изключително трудно към новия напълно неподходящ за това трасе мотоциклет ТМ.

В петък и събота той  буквално се учеше да кара мотора на тази писта и много трудно достигна някакво задоволително ниво, което му даде възможност да стане първи, благодарение на изключително бързия му офроуд.

Мотоциклетът е закупен за западноевропейските писти, където има дълги и бързи завои и се поддържа темпо. В Долна Митрополия има спиране и тръгване, а това е всичко, което този мотор не може.

В първия манш на клас S Open днес Александър Георгиев (КТМ)  направи фалстарт, след което получи Stop&Go и това наруши  борбата му с Караньотов. Така Ангел финишира първи с време 17:03.266 минути, следван от Янко Ташев (Honda) - 17:18.33 и  Александър Георгиев - 17:39.327.

Във втория манш двамата направиха перфектен старт, но още в  първите 5 обиколки Ангел успя да натрупа солидна преднина от 10  секунди, която продължи да поддържа до края. Той отново пресече  първи финалната линия с време 16:59.600 минути.

Георгиев завърши втори със 17:04.11, а Янко Ташев остана трети със 17:15.642. Така Ангел Караньотов спечели първия кръг от  Източно-европейския шампионат по Супермото, а негови подгласници на подиума станаха Ташев и Георгиев.