Въпреки трудностите в събота следобед, Ангел Караньотов даде най-добро време в свободните тренировки за кръга от източно-европейския шампионат по Супермото, които се провеждат на пистата в Долна Митрополия.

Най-добрият български състезател в тази дисциплина имаше редица проблеми с новия мото. Рамката и сходимостта на мотоциклета се оказаха изключително неподходящи за това трасе, тъй като той е по-скоро пистов, отколкото кросов.

Все пак Ангел успя да се класира първи днес с най-добро време от 1.23.29 минути в клас S Open, оставяйки на второ място най-големия си опонент Александър Георгиев (КТМ). Трети се нареди Янко Ташев (Honda).

Утрешният старт на практика е без значение за Караньотов, който ще трябва да пропусне останалите кръгове от източно-европейското първенство поради участия в клас S1 на световния шампионат по супермото.

Това състезание обаче е една добра тренировка за него заради силната конкуренция от страна на Александър Георгиев, Янко Ташев и останалите пилоти в клас S Open.