Бившият шеф на Хаас във Формула 1 Гюнтер Щайнер посъветва Макларън да вземе решителни мерки и да подкрепи Оскар Пиастри в битката за световната титла. Според него тимът не може да продължава да третира австралиеца и Ландо Норис като равнопоставени, ако иска да се пребори за върха.

Избрано от VGong

Формула 1: Екстра (07.10.2025)

В последните седмици напрежението между двамата пилоти се покачи, особено след инцидента в Сингапур. Въпреки че шефовете Андреа Стела и Зак Браун засега държат ситуацията под контрол, Щайнер е категоричен, че моментът за избор е настъпил.

„Това, което видяхме от Макларън в Сингапур, не беше поведение на отбор, който гони титлата. Или ще позволят на пилотите да се състезават свободно, или ще трябва да решат кого подкрепят. Ако не искат да загубят битката, трябва да изберат своя човек“, коментира италианецът.

Щайнер не остави съмнение кого вижда като фаворит. „Оскар има повече точки, беше лидер през по-голямата част от сезона и е в по-добра позиция. Сега е моментът да вземе титлата. Ако Макларън загубят, ще са нещастни и двамата пилоти. Когато имаш пилот №1, поне единият ще е доволен“, каза още той.

Бившият ръководител на Хаас подчерта, че балансът в тима вече не е опция. „До този момент беше правилно да се състезават един срещу друг, но сега тимът трябва да подкрепи единия. Иначе рискуват да повторят грешката от миналата година.“

Призивите на Щайнер идват на фона на силното завръщане на Макс Верстапен, който спечели две от последните три състезания. Шест кръга преди края Пиастри води с 22 точки пред Норис, докато Верстапен е на 63 зад австралиеца.