Мексиканският пилот на Ред Бул Серхио Перес спечели първото скоростно състезание за сезона във Формула 1, което се проведе по улиците на Баку в Азербайджан.

Перес завърши състезанието преди Шарл Льоклер с Ферари, който стартира от първа позиция. Монегаскът обаче остана на 4.463 секунди зад победителя.

На трета позиция завърши двукратният световен шампион и лидер във временното класиране Макси Верстапен (Нидерландия), който е съотборник на Перес в Ред Бул. Той даде време с 5.065 секунди зад победителя.

Утре ще се проведе състезанието за Гран при на Азербайджан, което е чътвърти кръг за сезона във Формула 1.

Челната петица се попълни от Джордж Ръсел (Великобритания) с Мерцедес и Карлос Сайнс (Испания) с Ферари.

Първите осем пилота от спринта, който е в рамките на 100 км и 17 обиколки, спечелиха точки. От първа позиция в същинското състезание утре ще тръгне Шарл Льоклер.