Макс Ферстапен (Нидерландия) с Ред Бул спечели третата свободна тренировка преди неделното Гран При на Саудитска Арабия във Формула 1, което се провежда за първи път в историята.

Нидерландецът записа най-бърза обиколка от 1:28.100 минута по 6.174-километровата писта по улиците на град Джеда.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с Мерцедес, който беше най-бърз в първите две тренировки в петък, днес остана втори на 0.214 секунди.

Серхио Перес с Ред Бул финишира трети с пасив от 0.529. Другият пилот на "Мерцедес" Валтери Ботас е едва шести зад дуото на Алфа Таури Пиер Гасли и Юки Цунода.

Макс Ферстапен се нуждае от 18 точки повече от своя съперник Хамилтън, за да спечели първа титла в кариерата си във Формула 1 в неделя преди последното Гран При на сезона в Абу Даби следващия уикенд.