МакЛарън записа двойна победа в свободните тренировки преди неделното състезание от Формула 1 за Гран при на Турция. Ранната сесия на „Истанбул парк" бе спечелена от Люис Хамилтън, а неговият съотборник и сънародник Дженсън Бътън бе най-бърз във втория старт за деня.

Сутринта Хамилтън завъртя обиколка за 1:28.653 минути на 5.338-километровата турска писта, а на второ място след него остана опитът на Бътън. Световният шампион се поправи следобед и спря хронометрите на 0.4 секунди по-добро време от това на победителя във Формула 1 от 2008-а година.

Пилотите на Ред Бул - Марк Уебър и Себастиан Фетел, които делят първото място в генералното класиране на световния шампионат, дадоха съответно второ и трето време в следобедната сесия. Германецът Фетел бе пети сутринта, докато австралийският пилот Уебър класира бързата си обиколка на осмо място.