Състезателят на МакЛарън Луис Хамилтън спечели днешния старт от Формула 1, който се проведе в Унгария.

Тимът на МакЛарън бе подложен на много изпитания в дните преди началото на състезанието – съдебни процеси, наказания по-време на квалификациите, отнемане на точки. Но 22-годишният англичанин не се поддаде на напрежението и успя да удържи първата позиция през цялото състезание. През всичките 70 обиколки, зад него караше пилотът на Ферари Кими Райконен, който завърши на второ място.

Така, новобранецът във Формула 1 Хамилтън, увеличи аванса си в генералното класиране, пред своя съотборник Фернандо Алонсо от 2 на 7 точки.

Алонсо, който трябваше да стартира от първа позиция, завърши на 4 място. Ник Хайфелд с БМВ Заубер, пресече финала трети. Десетката допълниха Кубица (5), Ралф Шумахер (6), Нико Розберг (7), Ковалайнен (8), Марк Уебер (9) и Ярно Трули (10).

Фелипе Маса разочарова феновете на Ферари, след като остана далеч от зоната на точките и се класира на 13-то място.