Редакторът на Gong.bg Николай Пашкуров се включи в картинг състезание между представители на различни спортни и моторни медии.

Той показа стабилни умения в състезанието, но в сериозната конкуренция на многократния шампион в супермото Ангел Караньотов и Калин Дедиков, който умело участва в рали надпревари, завърши на 7-ото място в своята полуфинална серия и не успя да се класира за финалната надпревара.

Самият регламент на надпреварата предложи две полуфинални серии с по 12 души, а най-добрите 12 продължиха във финала.

Пашкуров завърши с общо време от 9:35.953 минути, завъртайки 11 обиколки, а най-доброто му време беше 0:53.836 минути на дългото 620 метра трасе.

По този начин, той успя да подобри личното си постижение с близо секунда, което беше фиксирано в предишно състезание на пистата Sofia Karting Ring.