Българският пилот във Формула 3 - Никола Цолов ще се придвижи с 3 места напред в класирането след спринтовото състезание в Австралия заради наказания, които ще бъдат наложени на няколко от пилотите пред него.

Младият българин завърши 15-и надпреварата, като още в нейния край един от съперниците на Цолов – Люк Браунинг, бе наказан и „българският лъв“ се изкачи с позиция нагоре.

След надпреварата от ФИА потвърдиха, че тримата пилоти на „MP Motorsport“ – Франко Колапинто, Мари Боя и Джони Едгар са били дисквлафицирани.

Колапино спечели наддпреварата, Боя бе 9-и, а Едгар – 11-и на финала, но тези резултати няма да се броят. Тримата са били дисквалифицирани, защото вертикалните стабилизатори на болидите им не отговарят на частите, които се предоставят на отборите от производителя на шаситата и аеродинамиката Далара.

Така победата в надпреварата ще бъде за Зак О’Съливан, а топ 3 допълват Себастиан Монтоя и Пол Арон.

В генералното класиране във Формула 3 - Никола Цолов, заема 11-о място, като до момента младият представител на България няма спечелени точки след първите три старта през сезона.