Пилотът на Макларън във Формула 1 Фернандо Алонсо призна, че е останал крайно изненадан колко доходоносно начинание може да се окаже участието в Индианаполис 500.

Испанецът записа достатъчно запомнящ се дебют на „Брикярд”, където макар и да не успя да финишира заради проблем с двигателя, водеше състезанието в течение на 27 обиколки (от общо 200). На всичкото отгоре той спечели и наградата за „Новобранец на годината”.

Шефът на Макларън: Не знам как ще задържим Алонсо

За да се пусне на овалното трасе в САЩ, Алонсо пренебрегна Гран При на Монако, за което получи и доста упреци. В крайна сметка испанецът не е много разочарован от избора си, още повече, че той бе подплатен с чек за 300 хиляди щатски долара.

„Ще трябва да кажа за това на момчетата от Формула 1”, с усмивка заяви Алонсо. „Състезанието е наистина добро, смятам, че още много пилоти от Ф1 ще идват тук”, допълни 35-годишният испанец.