Шампионът на България на писта в клас Туринг Иван Влъчков ще направи своя дебют на планинско изкачване този уикенд в състезанието Шипка-Дамасцена, 5-и кръг от националния шампионат.

18-годишният пилот дебютира в международно състезание на писта миналата седмица на Словакия Ринг, като спечели първото място в GT4 в класа на аматьорите с болида Sin Car R1 за екипа София Кар Моторспорт на Росен Даскалов.

Сега Иван ще се изправи пред ново предизвикателство. Той ще кара със своята Хонда Сивик в клас HC3, където го очаква много сериозна конкуренция. Водещ пилот в класа в последно време е Стефан Стоев с Хонда Сивик, който завърши на първо място в предишния кръг на Раховец-Лясковец и на 2-о в генералното класиране.

Влъчков се надява да се доближи до най-добрите времена на пилотите в класа. Конкуренция в HC3 ще му бъдат още Косьо Йорданов с Рено Меган, Стелиан Станчев с Пежо 306 и Емил Бонев с Опел Кадет.