Джими Джонсън спечели за втори пореден път американските автомобилни НАСКАР серии, след като защити преднината си в генералното класиране пред Джеф Гордън в последното състезание за сезона.

Мат Кенсет спечели надпреварата в Хоумстед, Флорида, но големият печеливш бе Джонсън, който финишира седми и приключи сезона със 77 точки повече от съотборника си в Хендрик Моторспортс Гордън.

Джонсън влезе спокойно в състезанието, знаейки, че дори и Джеф Гордън да спечели, на него ще му е достатъчна и 19-та позиция, за да триумфира като шампион. 32-годишният пилот, каращ Шевролет, кара без да поема излишни рискове и приключи по най-добрия начин сезона, в който спечели 10 от общо 36 състезания, в това число и четири от последните пет надпревари.