• Фаул за Хърватия. Топката бе центрирана в наказателното поле, Манджукич и Умтити се дърпаха за фланелките си взаимном, а опасността бе пресечена.

• Марко Пяца заменя Стринич.

82'
  • Набил Фекир заменя Жиру.

81'
  • Удар на Иван Ракитич с левия крак, след много хубава атака. Топката премина на сантиметри от лвеия стълб на Лорис.

78'
  • Корантен Толисо заменя Матюиди.

73'
  • Андрей Крамарич заменя Ребич. Това е първа смяна в редиците на Хърватия.

71'
  • ВДЪХНОВЕНИТЕ ХЪРВАТИ НЕ СЕ ОТКАЗВАТ И НАМАЛИХА НА 2:4 СРЕЩУ ФРАНЦИЯ. Страхотно неразбирателство в отбраната на "петлите". Защитник върна към Уго Лорис, който реши да отиграе аристократично, и когато реши да комбинира със свой съотборник, Марио Манджукич го притисна и  засече топката в мрежата.

69'
  • ЧЕТВЪРТИ ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ СРЕЩУ ХЪРВАТИЯ - 4:1. След страхотен пробив на Лука Ернандес отляво, той пусна прецизен пас към Килиан Мбапе, който овладя владя пред дъгата и с мощна тупалка направи 4:1.

65'
  • ФРАНЦИЯ ПОВЕЖДА С 3:1 НА ХЪРВАТИЯ. Килиан Мбапе подаде на Антоан Гризман, който комбинира с Пол Погба. Последният стреля, получи се рикошет, след това нова добавка на Погба, при която вече топката се оплете в мрежата на хърватите.

59'
  • Стивън Нзонзи заменя Канте. Това е първата смяна в мача.

55'
  • Нахлуване на фенове на Хърватия на терена. Налага се намесата на органите на реда.

52'
  • Хубава атака на Франция отляво. Мбапе напредна отдясно. Вида опита да го притесни и да не му позволи да стреля. В крайна сметка нападателят на ПСЖ стреля, но Даниел Субашич скъси дистанцията и изби.

51'
  • Анте Ребич бе добре изведен от Ракитич отляво в наказателното поле, но ударът му бе избит в корнер. След неговото изпълнение резултатът остана непроменен.

48'
  • Шут на Гризман от дистанция, но право в ръцете на Даниел Субашич.

47'
  • Начало на второ полувреме

46'
  • Край на първо полувреме

45+3'
  • Умтити получава медицинска помощ.

44'
  • Лукас Ернандес получава жълт картон.

40'
  • Анте Ребич стреля, получи се рикошет и така Маджукич не можа да засече.

39'
  • ФРАНЦИЯ ПОВЕЖДА ОТНОВО НА ХЪРВАТИЯ - 2:1. Антоан Гризман си заложи топката от бялата точка и с безпощаден удар парира Субашич за 2:1.

39'
  • ДУЗПА ЗА ФРАНЦИЯ. След центриране от корнер отдясно по атаката, Блес Матюиди опита да засече, топката се отби отблизо в лявата ръка на Иван Перишич, а французите протестираха бурно за 11-метрво наказателен удар. Нестор Питана с помощта на видео арбитража посочи бялата точка.

35'
  • ХЪРВАТИЯ ИЗРАВНЯВА РЕЗУЛТАТА СРЕЩУ ФРАНЦИЯ - 1:1. "Шахматистите" изпълниха фаул отляво чрез Лука Модрич. Топката бе центрирана в наказателното поле, а Шиме Върсалко с глава върна назад. Вида свали на Иван Перишич, който засече в ляв ъгъл на Уго Лорис.

28'
  • Любопитни факти: 9 от последните 10 финала на Мондиали са спечелени от отбора, който повежда в резултата. Единственото изключение е с участието на Франция, през 2006-а година срещу Италия.

• Хубава хърватска атака. Манджукич центрира, Иван Перишич от движение засече, но твърде неточно, високо над вратата.

25'
  • ФРАНЦИЯ ПОВЕЖДА В РЕЗУЛТАТА НА ХЪРВАТИЯ - 1:0!"Петлите" си спечелиха фаул от отляво по атаката. Антоан Гризман напредна, а Брозович тръгна да го блокира, а съдията Нестор Питана видя нарушение и отсъди фаул. Останаха сериозни съмнения в коректността на решението на аржентинския рефер, а нападателят на Атлетико Мадрид си заложи топката. Гризман центрира, а Марио Манджукич имаше малшанса в опита си да изчисти, да отклони топката в горния десен ъгъл на Даниел Субашич. Статистиката сочи, че това е първи автогол на световен финал.

23'
  • Иван Перишич напредна отляво, но подаването му в наказателното поле не бе достатъчно добро и топката бе изчистена.

14'
  • Корнер за Хърватия отляво по атаката. Лука Модрич центрира, но Оливие Жиру скочи над всички и изчисти в предни позиции.

9'
  • Начало на мача

• Световната купа вече е на "Лужники" в Москва. Филип Лам я показа пред феновете в компанията на супермодела Наталия Видианова.

• Любопитни факти: Съдията Питана е играл футбол преди да стане рефер, а също така се е занимавал и с баскетбол.

• Любопитни факти: Последните три финала на Мондиали бяха решени с продължения.

• В момента на стадион "Лужники" в Москва се провежда церемонията по закриването на Мондиала.

1'
  • Любопитни факти: Главният съдия Нестор Питана свири и откриващия мач между Русия и Саудитска Арабия. Срещата отново се игра на "Лужники" в Москва.

• Стадион: Лужники
    Рефер: Нестор Питана