• 90+9’ Рузбех Чешми
  • 90+11’ Рамин Резаеян
  • Край на мача! Иран със знаменита победа над Уелс с 2:0!

90+13'
  • ГООООЛ ЗА ИРАН! Рамин Резаеян отбеляза второ попадение! Две минути след първия гол „персите“ сложиха точка на спора. Те организираха отлична контраатака, при която Мехди Тареми напредна в половината на Уелс, стигна почти до наказателното поле и подаде за връхлитащия Рамин Резаеян, който не бе възпрепятстван от никого и от около точката на дузпата прехвърли вратаря неспасяемо за крайното 0:2!

90+11'
  • ГООООЛ ЗА ИРАН! Рузбех Чешми отбеляза страхотно попадение! Джо Алън не изчисти никак добре топката и тя попадна в Роозбех Чешми, който с много силен и плътен изстрел пред дъгата на наказателното поле прати кълбото в долния ляв ъгъл на Дани Уорд – 1:0 в полза на Иран.

90+9'
  • Още едно официално предупреждение за играч на „персите“. Той бе за  Алиреза Джаханбахш.

90+5'
  • Рамин Резаеян получи жълт картон за състава на Иран.

90+5'
  • Девет минути добавено време на срещата.

90+1'
  • Нов шанс за Иран! Появилият се като резерва Мехди Тораби шутира много силно от дъгата пред наказателното поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Уорд.

88'
  • Резервният врата Дани Уорд се появи на терена на мястото на Аарън Рамзи.

87'
  • ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ВРАТАРЯ НА УЕЛС УЕЙН ХЕНЕСИ! В ответната атака Мехид Тереми бе изведен зад защитата на Уелс по отличен начин, но вратарят Уейн Хенеси излезе напред и го фаулира много грубо. Първоначално съдията Марио Ескобар му показа жълт картон, но след проверка със системата ВАР промени решението и го изгони с директен червен картон.

86'
  • Удар! Бен Дейвис шутира силно и опасно точно пред наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.

83'
  • Али Карими замени Саид Езатолахи в състава на Иран.

83'
  • Промяна и за „драконите“ – Джо Алън се пови на мястото на Итън Ампаду.

77'
  • Втората смяна – Алиреза Джаханбахш влезе на мястото на Али Голизадех.

77'
  • Двойна промяна за „персите“ – Мехди Тораби влиза на мястото на капитана Ехсан Хайсафи.

77'
  • Отлична възможност! Саид Езатолахи шутира ниско и качествено пред наказателното поле, но Хенеси се отличи с прекрасна намеса и изби в ъглов удар.

73'
  • Първа смяна и за „персите“ – Карим Ансарифард замени Сердар Азмун.

68'
  • Втората промяна – Даниел Джеймс смени Хари Уилсън.

58'
  • Двойна промяна за Уелс – Бренан Джонсън замени Конър Робъртс.

57'
  • Какъв малшанс за Иран! В 51-ата минута Аарън Рамзи загуби в средата на терена, топката бе пратена в предни позиции към Сердар Азмун, който напредна отлично, след което обаче стреля в лявата греда на Хенеси. Секунди след това, в началото на 52-ата минута, Али Голизадех стреля технично пред наказателното поле, но този път топката срещна дясната греда, а при добавката Азмун стреля с глава, но в обятията на Хенеси.

51'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част!

45+5'
  • Удар! Ахмад Нуролахи стреля опасно и точно от сериозна дистанция, но право в ръцете на вратаря Хенеси.

45+4'
  • Първи жълт картон в срещата. Получи го Джо Родън от Уелс за грубо нарушение срещу Мехди Тарем.

45+3'
  • Четири минути добавено време на първата част.

45+1'
  • Удар! Гарет Бейл опита изстрел от дистанция от въздуха с левия си крак, но слабо и право в ръцете а стража на Иран.

29'
  • Шанс за Иран! Рамин Резаеян центрира от свободен удар в наказателното поле, където Азмун беше изпуснат от Джо Родън и стреля с глава, но покрай дясната греда на Хенеси.

23'
  • Отмениха гол за Иран! Робъртс сбърка с подаването си в своята половина, което позволи на Али Голизадех да отнеме, а след това разигра отлично със Сердар Азмун, с когото направиха двойно. Нападателят на Байер Леверкузен влезе отдясно в наказателното поле и пусна пас обратно за Голизадех, който вкара топката във вратата, но попадението беше отменено след проверка заради засада.

16'
  • Страхотен шанс за Уелс! Конър Робъртс центрира отдясно в паналтерията, където в на границата на малкото наказателно поле бе изпуснат Кийфър Муур, който засече топката, но вратаря Хосеин  Хосеини спаси.

12'
  • Първи точен удар! В седмата минута Сердар Азмун шутира ниско от дистанция, но твърде слабо и в ръцете на вратаря Уейн Хенеси.

7'
  • Първият удар в мача дойде в третата минута, когато Хари Уилсън получи отляво и комбинира с Нико Уилямс, който стреля пред наказателното поле, но високо над вратата.