1 : 0

• 48’ Брийл Емболо
  • Край! 1:0 За Швейцария!

90+7'
  • Харис Сеферович пропусна да направи 2:0 в самия край, като само тялото на Кастелето спря нападателя от отбелязване на гол.

90+7'
  • Рикардо Родригес отстъпи мястото си на Ерай Кюмарт.

90+5'
  • Мануел Аканджи получи жълт картон.

84'
  • Брайън Мбемо отстъпи мястото си на Никола Нгамалеу.

82'
  • Фабиан Ридер влезе на мястото на Рубен Варгас.

81'
  • Венсан Абубакар влезе на мястото на Ерик Максим Чупо-Мотинг.

74'
  • Карл Токо Екамби бе заменен от Жорж Кевин Нкуду.

74'
  • Харис Сеферович влезе на мястото на Джердан Шакири.

73'
  • Фабиан Фрай замени Джибрил Соу.

72'
  • Ноа Окафор замени Брийл Емболо.

72'
  • Гаел Ондуа замени Мартин Хонгла.

69'
  • Точно като ситуацията при гола, швейцарците разтеглиха надясно и Шакири опита пас към точката на дузпата, където Варгас стреля, но Онана показа феноменален рефлекс и запази резултата.

68'
  • Елведи спря Чупо-Мотинг и получи жълт картон.

64'
  • Варгас навлезе в пеналта и опита изстрел от малък ъгъл, но не намери вратата под натиска на камерунски бранител.

63'
  • Чупо-Мотинг излъга Аканджи на самата аутлиния и от нулев ъгъл пробва да промуши топката между Зомер и гредата, но стажът на Гладбах отрази.

58'
  • 1:0 за Швейцария! Емболо откри резултата, засичайки от точката на дузпата ниско подаване отдясно на Джердан Шакири.

48'
  • Старт на втората част!

46+1'
  • Край на първите 45 минути! 0:0!

45+3'
  • Аканджи засече хубаво центриране от корнер, но няколко сантиметра не му стигнаха, за да нанесе по-хубав финален удар.

45+2'
  • Чупо-Мотинг намери позиция за стрелба и нанесе удар, ала Елведи застана на пътя на топката.

42'
  • Пет минути преди края на частта Емболо имаше добър шанс, но се забави и топката бе избита от краката му.

40'
  • Колинс Фай получи първия жълт картон в мача.

36'
  • Колинс Фай се включи по дясното крило и отправи страхотен пас към връхлитащия вратарското поле Токо Екамби, но Силван Видмер изпревари нападателя на Лион.

35'
  • Страхотна комбинация на африканския тим изведе Хонгла на стрелкова позиция, макар и леко по диагонал от вратата. Полузащитникът стреля слабо, но Зомер не убеди с намесата си.

30'
  • Десният бранител Колинс Фай опита удар - далеч от целта.

26'
  • Почти огледална ситуация и пред вратата на символичния домакин. Чупо-Мотинг отне и излезе очи в очи със Зомер, но бе маркирана засада. Така или иначе ударът на нападателя на Байерн бе отразен.

15'
  • Емболо бе изведен сам срещу Онана, но точно преди да завърши атаката на своя тим, бе съборен, а в същия момент се оказа, че и таранът е бил в засада.