• 55’ Диего Коста
  • 58’ Начо Фернандес
  • Португалия и Испания не се победиха в спиращ дъха дуел - 3:3.

90+5'
  • Хеттрик за Кристиано и 3:3 в Сочи! Португалия получи право да изпълни пряк свободен удар, а зад топката застана Кристиано Роналдо. С непоколебимо спокойствие Роналдо отправи хубав удар, който прехвърли стената и влетя за трети път в мрежата на Де Хеа. С този гол Роналдо изравнява Ференц Пушкаш с 84 гола за националните отбори.

88'
  • Лукас Васкес замени Давид Силва

86'
  • Удар на Яго Аспас, който бе уловен безпроблемно от вратаря на Португалия

82'
  • Андре Силва замени Гонсало Гедеш

80+5'
  • Направилият прекрасен мач Диего Коста отстъпва своето място на Яго Аспас

77'
  • Рикардо Куарешма стреля фалцово с десния крак, но над напречната греда на Давид Де Хеа

76'
  • Андрес Иниеста отстъпи мястото си на Тиаго Алкантара. Стадионът в Сочи аплодира силно славния испански халф

70'
  • Рикардо Куарешма замени Бернардо Силва

69'
  • Бруно Фернандес е заменен, за да влезе Жоао Марио

68'
  • Испанците се опитаха да натиснат опонента отляво, но топката бе избита и отиде в десния бек Начо Фернандес. Бранителят с мощна тупалка стреля към вратата, топката срещна първо лявата греда, после дясната и се озова зад гърба на Патрисио – 2:3.

58'
  • Испания за втори път изравни на Португалия! Давид Силва и Коке изпълниха двоен удар, а Силва центрира дълбоко в наказателното поле. Той изпрати топката към Серхио Бускетс, а той надскочи опеката на Гонсало Гедеш. Полузащитникът отклони успоредно по голлинията, а Коста от метър не можеше да сбърка – 2:2.

55'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на чудесното първо полувреме на стадион Шифт в Сочи. Португалия води на Испания с 2:1.

45+2'
  • Каква грешка на Давид Де Хеа! Кристиано Роналдо отново поведе Португалия напред. Нападателят стреля силно с левия крак по земя, но Де Хеа не бе съсредоточен и топката премина през ръцете му и влетя в мрежата зад него – 2:1.

44+1'
  • Андрес Иниеста за малко да обърне резултата за Испания. Ла Роха създадоха добра атака през левия фланг. Жорди Алба овладя кълбото и пусна към непокрития Иниеста. Той с лек удар, с левия крак, се опита да изненада Руи Патрисио, но топката мина край дясната греда

35'
  • Бруно Фернандеш бе декориран с жълт картон след нарушение пред наказателното поле на Португалия. Давид Силва стреля от фаула, но право в стената.

28'
  • Иско отправи сериозен изстрел с десния крак, който се отби в гредата, а кълбото падна на голлинията. При повторенията се видяха, че топката не е преминала с целия обем зад голлинията, въпреки протестите на Иско спрямо Роки.

26'
  • Диго Коста възстанови равенството на стадиона в Сочи. Коста скочи за висока топка срещу Пепе, където останаха съмнения за нарушение, но съдията Джанлука Роки бе посъветван от видеоарибтрите, че фаул няма. Нападателят на Атлетико Мадрид остана пред трима бранители на Португалия, но с плътен удар в десния ъгъл изравни резултата  - 1:1.

24'
  • Португалия сътвори мълниеносна контраакция след ъгловия удар на Испания. Рафаел Герейро проби мощно по десния фланг. Бекът пусна наляво към Кристиано Роналдо, който върна по земя към Гонсало Гедеш. Нападателят се засуети и кълбото бе изчистено.

22'
  • Испания стигна до първо чисто голове положение в мача. Андрес Иниеста проби по фланга хубаво, преминавайки през двама футболисти и намери непокрития Давид Силва

21'
  • Жълт картон за Серхио Бускетс. Полузащитникът на Испания влезе много остро в краката на Гонсало Гедеш и съдията Джанлука Роки не се поколеба да санкционира играча.

17'
  • Испания се опитва да наложи териториален натиск, който стана факт, но сериозно положение пред Руи Патрисио няма. Португалия се групира по чудесен начин в защита и атаките на Ла Роха нямат успех.

13'
  • Кристиано Роналдо бе препънат в наказателното поле, след като съотборникът му в Реал Мадрид Начо Фернандес препъна звездата на еврошампиона. Кристиано застана зад кълбото и със силен удар вкара в левия ъгъл. Стражът на Испания Давид Де Хеа се хвърли на другата страна. Това е първият гол на петкратния носител на Златна топка срещу Испания в четирите му срещи с Ла Роха.