• Лаюн се впусна в атака за Мексико, но не намери добро продължение на атаката.

• Последна смяна в състава на Мексико. Излиза Гуардадо, влиза Рафаел Маркес

74'
  • Ройс на два пъти стреля към Очоа от седем-осем метра, но и двата пъти не съумя да се разпише.

72'
  • Чичарито падна в наказателното поле на Германия, но страничния съдия беше вдигнал флага за засада.

71'
  • Тимо Вернер стреля опасно към вратата на Очоа, но отново бранителите на Мексико играят като отбор, и топката излиза в корнер

68'
  • Нова смяна в Мексико. Излиза голмайсторът Лосано, влиза Хименес

66'
  • Боатенг центрира в наказателното поле на Мексико, там Кимих със задна ножица прати топката над вратата

64'
  • Дракслер опита удар с десния крак, но бранител застана на пътя на топката и не позволи кълбото да отиде към Очоа.

62'
  • Смяна в Германия. Марко Ройс влиза, излиза Сами Кедира

60'
  • Първа смяна в Мексико. На мястото на Вела, влиза Алварес

58'
  • Чичарито пусна пас към Вела, но той не съумя да се добере до топката, за да стреля, а всичко това в наказателното поле на Германия

57'
  • След изпълнение на корнер, топката попадна в Кроос, но той се засуети и не успя да нанесе точен удар към Очоа.

55'
  • Тимо Вернер падна на границата на наказателното поле след съприкосновение с бранител на Мексико, но съдията не отсъди нарушение

55'
  • Платенхардт опита да затрудни Очоа, но не съумя да го стори при старта на втората част.

48'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме

45+2'
  • Морено получи жълт картон

40'
  • Пряк свободен удар за Германия. Тони Кроос застана зад топката, която беше на около 23 метра, но топката нацели напречната греда.

39'
  • Лосано изведе напред Мексико в двубоя с актуалния световен шампион Германия, след като получи добър пас и от няколко метра се разписа във вратата на Нойер

35'
  • На трибуните на "Лужники" е и шведският ветеран Златан Ибрахимович, който не е в състава, но ще наблюдава мачовете на отбора си, като днес наблюдава Германия и Мексико.

• Карлос Вела се впусна в атака по лявото крило, след като беше изпуснат от бранителите на Германия, но не успя да центрира точно в наказателното поле.

28'
  • Пряк свободен удар за Германия, след изпълнението не последва сериозна опасност за Очоа, след като бранителите се справиха.

27'
  • Пряк свободен удар за Мексико, след центрирането в наказателното поле на Германия, но нападател в зелено извърши нарушение

25'
  • Хумелс отново пробва мерника си, от далечно разстояние, отново в ръцете на Очоа е топката

23'
  • Тимо Вернер с удар, Очоа е непреодолим

21'
  • Хавиер Ернандес - Чичарито навлезе добре в наказателното поле на Германия, но се засуети и не успя да открие резултата в полза на Мексико.