• Смяна в Испания - влиза Феран Торес, излиза Ямал.

86+6'
  • Смяна в Испания - влиза Мартин Субименди, излиза Родри.

86+6'
  • ГОЛ ЗА ХЪРВАТИЯ, но е отменен! Петкович изпусна, след като Симон изби вляво. Топката отиде у Перишич, който върна успоредно за Петкович, който този път не сгреши. След преразглеждане от ВАР обаче реферите отмениха гола, а решението според УЕФА беше, че хърватски играчи са навлязли в наказателното поле на испанците при дузпата на Петкович.

80'
  • Пропуск от дузпа на Бруно Петкович!

80'
  • Дузпа за Хърватия! Символичните гости получиха дузпа за нарушение срещу Петкович от Родри, който получи жълт картон за това си действие след лошо действие от испанците при изнасяне.

79'
  • Жълт картон за Родри.

79'
  • Удар на Дани Олмо, но безопасен.

74'
  • Смяна в Хърватия - влиза Бруно Петкович, излиза Крамарич.

73'
  • Смяна в Испания - влиза Микел Мерино, излиза Уилиамс.

68'
  • Смяна в Испания - влиза Микел Оярсабал, излиза контузения Мората.

67'
  • Смяна в Хърватия - влиза Лука Сучич, излиза Ковачич.

65'
  • Смяна в Хърватия - влиза Марио Пашалич, излиза Модрич.

65'
  • Смяна в Испания - влиза Дани Олмо, излиза Педри.

59'
  • Смяна в Хърватия - влиза Иван Перишич, излиза безлюдния Будимир.

56'
  • Нереални пропуски! Хърватите за пореден път в срещата профукаха изключителни шансове. Йосип Станишич беше намерен в наказателното поле на испанците, след като имаше куп играчи бяха пред голлинията, а Кукурея с шпагат спря. Топката отиде към Анте Будимир, който също опита, но и той беше блокиран, след което топката беше изчистена.

55'
  • Шанс! Испанците разиграха отлично отляво и разпределиха през средата. На два пъти хърватите извършиха фалове, но Майкъл Оливър акуратно остави играта да продължи с авантажи, след което Ламин Ямал беше оставен сам вляво и получи. 16-годишният офанзивен футболист нанесе диагонален удар, но Ливакович с една ръка спря топката пред голлинията си.

52'
  • Старт на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част - 3:0 за Испания!

45+3'
  • ГОЛ ЗА ИСПАНИЯ! Иберийците поразиха за трети път вратата на Хърватия в самия край на първото полувреме. Испанците разиграха вдясно, а Ламин Ямал центрира отлично в наказателното на "ватрените", Марио Понгранчич бездействаше и изпусна Дани Карвахал, който от движение не сбърка - 3:0.

45+2'
  • Удар! Хърватия разигра постепенно, а топката се озова у Андрей Крамарич. Нападателят шутира от 25 метра силно, но не намери очертанията на вратата, пазена от Симон.

45'
  • Какъв шанс! Хърватите стигнаха до нов голям шанс в първата част. Топката беше дадена отдясно наляво към включилия се Йошко Гвардиол. Той стреля с левия крак, но неточно, а топката отиде към Анте Будимир, който от няма и метър не успя да прати във вратата на Унай Симон, макар да беше длъжен.

41'
  • Шанс! Хърватите имаха отличен шанс да намалят пасива си. Марсело Брозович нанесе опасен удар с десния крак, а Симон изби вдясно към Ловро Майер. Той стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата на Испания - аут.

33'
  • ГОЛ ЗА ИСПАНИЯ! Испанците удариха за втори път съперника си три минути след това. Фабиан Руис успя да премине край двама хърватски футболисти, след като Модрич и Брозович не му противодействаха. Последва силен шут с почти 100 км/ч от халфа на Испания и Ливакович нямаше шанс - 2:0.

32'
  • ГОЛ ЗА ИСПАНИЯ! Символичните домакини откриха резултата, след като "ватрените" сбъркаха при разиграването на топката. Тя отиде към Фабиан Руис, който даде отличен вертикален пас за Мората. Той се откъсна и преодоля Ливакович, за да открие - 1:0.

29'
  • Шанс! Йосип Станишич получи пас вляво от Йошко Гвардиол и центрира в наказателното поле за Анте Будимир. Той изпревари Робин Льо Норманд и стреля с глава, но неточно.

23'
  • Лука Модрич опита извеждащ пас към Анте Будимир, но топката дойде дълга за нападателя на "ватрените" и Унай Симон излезе и улови.

22'
  • Хърватите започнаха да владее повече топката след четвърт час игра, докато Ла Фурия се прибра по-дълбоко в своята половина.

18'
  • Шанс! Удар на Алваро Мората, който беше уловен от Доминик Ливакович

7'
  • Испанците притиснаха максимално хърватите, които приеха играта в своята половина и очакваха да атакуват с контранападение в първите минути. Такива за "ватрените' нямаше, а доминацията на Испания при притежанието на топката беше смазващо.

• Начало на мача в Берлин между Испания и Хърватия!

• Стадион: Олимпиащадион
    Рефер: Майкъл Оливър