• Блестящо спасяване на Мамардашвили, който избива в корнер.

90+4'
  • Поредна възможност за "мореплавателите". След изстрел по посока вратата на Грузия, Диого Жота игра с пета, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

90+3'
  • Шанс за Португалия! Семедо излиза на стрелкова позиция и отправя удар, но вратарят на Грузия отново е на мястото си и отразява.

90+1'
  • Нов шанс за Грузия. Зураб Давидаташвили излиза на стрелкова позиция и отправя мощен удар, но покрай вратата.

85'
  • Кверквелия заменя Гвелесиани.

76'
  • Матеуш Нунеш заменя Жоао Невеш.

75'
  • Страхотен шанс за Грузия! Гиорги Чакветадзе е изведен само отдясно, стреля много силно, топката профучава над гредата.

71'
  • Нелсон Семедо заменя Антонио Силва.

66'
  • Гонсало рамош заменя Кристиано Роналдо.

66'
  • Цитаишвили заменя Лука Лохошвили за Грузия.

63'
  • ГОООЛ за Грузия! Жорж Микаутадзе е точен от бялата точка за 2:0!

57'
  • ДУЗПА за Грузия! Главният рефер на срещата е привикан да преразгледа ситуация в наказателното поле на Португалия, при която Антонио Силва удари в крака Лука Лохошвили при опит да изчисти топката. Контактът между двамата не бе сериозен, но след като прегледа ситуацията, съдията посочи бялата точка.

55'
  • Много хубав на Диого Дало, който е отразен от Мамардашвили.

54'
  • Жълт картон за Рубен Невеш.

53'
  • Атака за Грузия отдясно, топката е центрирана в наказателното поле, където Кварацхелия стреля слабо и вратарят лови.

50'
  • Отличен шанс за Португалия! След центриране от ъглов удар, отбраната на Грузия не се справи по най-добрия начин и топката попадна в Роналдо на границата на вратарското поле. Португалецът стреля с левия крак, но бранител на Грузия успя да блокира и топката излезе в нов ъглов удар.

47'
  • Рубен Невеш заменя Жоао Палиня на почивката.

46'
  • Начало на втората част.

45+3'
  • Край на първото полувреме.

45+3'
  • Пореден удар към вратата на Грузия. Този път Жоао Феликс пробва да затрудни Мамардашвили, но стражът на грузинците отново е на мястото си.

45+1'
  • Жълт картон за Педро Нето за симулация.

44+2'
  • Удар на Палиня от гграницата на наказателното поле, но и той е неточен.

43'
  • Остро центриране на Кварацхелия от фал, топката профучава покрай вратата на Португалия без да бъде засечена от футболист на Грузия.

36'
  • Възможност за Кристиано Роналдо! Нападателят получи в наказателното поле и стреля с левия крак, но изстрелът му бе блокиран от бранител в червено.

35'
  • Изстрел на Кварацхелия минава покрай левия страничен стълб.

33'
  • Силен шут на Жоао Феликс минава покрай вратата на Грузия.

30'
  • Кристиано Роналдо продължи да апострофира главния рефер и да претендира за нарушение за дузпа. Реферът обаче не му остана длъжен и му показа жълт картон.

28'
  • След центрирането от ъгловия удар, Мамардашвили не успя да боксира добре топката и тя попадна в Консейсао, който стреля, но топката спря от външната страна на мрежата. Малко преди това Роналдо претендира, че е бил фаулиран и поиска дузпа.

28'
  • Корнер в полза на Португалия.

27'
  • Далечен удар на Палиня, топката попада право в ръцете на грузинския вратар, който лови.

23'
  • След центрирането от свободния удар, Антонио Силва изпревари Кристиано Роналдо и стреля, но неточно.

21'
  • Нов фал в полза на Португалия в близост до наказателното поле на Грузия.

20'
  • Удар на Диого Дало с глава, но топката излиза в аут.

18'
  • Бомбен шут на Роналдо от прекия свободен удар. Гиорги Мамардашвили боксира в корнер. Топката бе отправена към вратата от 30 метра със скорост 130 км/ч.

16'
  • Пряк свободен удар в полза на Португалия. Кристиано Роналдо застава зад топката.

15'
  • Победа на Грузия над Португалия праща тима на Вили Саньол в следващата фаза на турнира. В зависимост от резултата в другия мач между Чехия и Турцуя, Грузия може да се класира втори или трети в крайното класиране. Португалия вече си осигури място на осминафиналите като лидер в група F.

9'
  • ГОООЛ за Грузия!  Силва сгреши подаване в центъра на терена, от което се възползва Микаутадзе. Той напредна и изведе отляво Хвича Кварацхелия, който с удар по диагонала не остави шансове на вратаря на Португалия.