• 90+8’ Матия Дзакани
Излъчва се по
  • Край на мача - 1:1!

90+9'
  • ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! "Скуадра адзура" стигна до изравнителен гол в последната минута от добавеното време. Рикардо Калафиори взе топката и превзе 20 метра терена, след което даде пас към Матия Дзакани. Той шутира диагонално и матира Ливакович - 1:1.

90+8'
  • Жълт картон за Рикардо Калафиори.

90+3'
  • Жълт картон за Марсело Брозович.

90+1'
  • Осем добавени минути.

• Смяна в Италия - влиза Йосип Юранович, излиза Крамарич.

90+1'
  • Шанс! Италианците разиграха отлично по протежението на терена, а топката отиде вдясно към резервата Киеза. Звездата на Ювентус опита успореден пас за друг играч, включил се през втората част - Джанлука Скамака, но той не успя да достигне топката, за да я завърши.

87'
  • Доста хаотичен натиск от италианците в последните минути, а треньорите на двете селекции направиха редица промени.

83'
  • Жълт картон за Йосип Станишич.

82'
  • Смяна в Италия - влиза Матия Дзакани, излиза Жоржиньо.

81'
  • Смяна в Италия - влиза Николо Фаджоли, излиза Дармиан

81'
  • Смяна в Хърватия - влиза Ловро Маер, излиза Модрич.

80'
  • Жълт картон за Марин Понграчич.

78'
  • Смяна в Италия - влиза Джанлука Скамака, излиза Распадори.

75'
  • Жълт картон за Лука Иванушец.

73'
  • Италианците трайно се настаниха в половината на Хърватия.

71'
  • Смяна в Хърватия - влиза Лука Иванушец, излиза Ковачич.

70'
  • Смяна в Хърватия - влиза Иван Перишич, излиза Сучич.

70'
  • Италианците натиснаха сериозно съперника.

67'
  • Хърватските фенове огласяват шумно стадиона в Лайпциг.

64'
  • Пропуск! Алесандро Бастони се извиси над всички при ъглов удар и той стреля от близка дистанция с глава, но над напречната греда на Ливакович.

61'
  • Жълт картон за Лука Модрич.

60'
  • Смяна в Италия - влиза Федерико Киеза, излиза Димарко.

57'
  • ГОЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! След пропуснатата дузпа хърватите центрираха топката към Анте Будимир, който стреля от движение, но Донарума отрази. Това обаче не беше достатъчно, а Модрич се реабилитира и с удар с левия крак прати топката в италианската врата за 1:0.

55'
  • Пропусната дузпа! Зад топката застана Лука Модрич, който стреля в долния десен ъгъл, но Донарума отрази.

54'
  • Хърватите наложиха натиск в половината на Италия и отправиха удар чрез Понгранчич, а топката се отби в ръката на Федерико Димарко.

След съвет от ВАР съдията Дани Макели беше пратен на мониторите за преглед и след него реферът даде дузпа за "ватрените".

52'
  • Смяна в Хърватия - влиза Анте Будимир, излиза Пашалич.

• Смяна в Италия - влиза Давиде Фратези, излиза Пелегрини.

• Старт на втората част!

46'
  • Край на първата част!

45+2'
  • Хърватските фенове запалиха факли на стадиона.

45'
  • Темпото на мача леко поспадна.

• Голяма битка на терена от двата отбора.

• Удар! Лоренцо Пелегрини отправи диагонален удар с левия крак през няколко хърватски бранители, но Ливакович се намеси отново.

36'
  • Шанс! Италианците разиграха отлично след ъглов удар и топката беше върната обратно в наказателното на Хърватия. Там трима италиански футболисти бяха "забравени" от хърватите и топката се озова на главата на Бастони.

Бранителят стреля с глава, а Доминик Ливакович направи зрелищно спасяване.

27'
  • Жълт картон за Лука Сучич.

24'
  • Шанс! Матео Ретеги беше намерен сам в наказателното поле на Хърватия и шутира, ала Понгранчич притича и го блокира.

22'
  • Шанс! Федерико Димарко центрира отляво в наказателното на хърватите към Ретеги. Той се пребори във въздуха с Понгранчич и стреля с глава, но в крайна сметка не нанесе точен удар, след като все пак бранителят на "ватрените" докосна топката и я отклони в корнер.

21'
  • Андрей Крамарич прекалено лесно навлезе в наказателното поле на Италия в 12-ата минута и моментално опита пас към свой съотборник около дузпата. В този миг Донарума и Дармиан се хвърлиха за топката, но за радост на "скуадрата", до нов злощастен автогол не се стигна и Матео съумя да изчисти надалеч.

12'
  • Италианците отвърнаха на удара с включване на Джовани Ди Лоренцо по крилото, което завърши с опит за подаване към Ратеги. Марин Понграчич обаче бе на своето място и с отлично заставане блокира потенциалната голова асистенция за нападателя с №19.

7'
  • "Ватрените" владееха повече топката в началните минути, докато Италия прие играта в своята половина без да се притеснява.

• Удар! Хърватите стигнаха до фантастична ситуация, след като Лука Сучич отправи много тежък удар от дистанция, но Джанлуиджи Донарума отрази зрелищно.

5'
  • Владеене на топката: Хърватия: 78%, Италия: 22%.

5'
  • Luka Sucic стреля от дистанция, но Джанлуиджи Донарума спасява.

5'
  • Хърватия опитват да измислят нещо в атака.

5'
  • Удар от вратата за Италия

4'
  • Теренът е в отлично състояние днес и играчите ще могат да покажат уменията си.

1'
  • Начало на мача!

• Добре дошли на Red Bull Arena Leipzig, двубоят ще започне след около 5 минути.