2 : 1

• 23’ Жоао Марио
  • 60’ Иван Йорданов
  • 66’ Браян Переа
  • Край на двубоя! Първа победа за Спартак Варна през пролетта – 2:1 над Бонев Враца!

90+5'
  • Жълт картон за вратаря на Спартак – Кристиано Фигейредо за бавене на време.

90+4'
  • Четири минути добавено време на мача.

90+1'
  • Още една промяна и за „соколите“ - Денис Баланюк влезе на мястото на Родни Антуи.

89'
  • Нова смяна за врачани – Жан Пиер Да Силва замени Петко Ганев.

87'
  • Голмайсторът за Спартак – Жоао Марио, е заменен от Божидар Васев.

82'
  • Удар! Момчил Цветанов шутира от дистанция, получи си рикошет в играч на домакините и топката премина на сантиметри от лявата греда на Фигирейдо в корнер.

80'
  • И третата смяна – Клери Сербер отстъпи мястото си на Марко Мажуга.

77'
  • Втората промяна – Даниел Генов влезе на мястото на Мирослав Маринов.

77'
  • Тройна смяна за Ботев Враца – Момчил Цветанов замени Том Рапнуи.

77'
  • Шанс за Ботев Враца! Сербер центрира от ъглов удар към втора греда, където Антонио Георгиев засече и стреля с глава, но стражът на „соколите“ изби с лявата ръка над гредата.

70'
  • ГОООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Браян Переа намали изоставането на тима си! Браян Мендоса получи дълъг пас на левия фланг, след което напредна, влезе в пеналтерията и пусна пас към границата на вратарското поле, където Роберто Хименес изпусна Переа, който пък не осъществи най-добрия контакт с топката, но го направи толкова, че да затрудни Фигирейдо и тя влезе във вратата му – 2:1.

66'
  • Първа смяна в срещата – Румен Руменов замени Ивайло Климентов.

64'
  • ГОООЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! Иван Йорданов удвои! Отдаденият под наем от Лудогорец полузащитник получи на десния фланг, след което напредна и влезе в наказателното поле, където се получи рикошет първо в Сербер и после в Том Рапнуи, които след това спряха буквално да играят. Това позволи на Йорданов да си вземе обратно топката и от границата на вратарското поле матира Костов за втори път - 2:0.

60'
  • Шанс за Ботев Враца! Клери Себрер отигра технично за Чавдар Ивайлов на центъра, след което халфът изведе отлично Браян Переа сам срещу Фигейредо, но нападателят пое топката прекалено дълго и вратарят на „соколите“ успя да улови.

54'
  • Първо официално предупреждение и за играч на Спартак – то бе за Александър Беолусов.

50'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част.

45+1'
  • Изстрел! Виктор Митев шутира от много сериозна дистанция, като ударът му беше точен, но топката завърши право в ръцете на Краси Костов.

34'
  • Нов удар! Микелс намери Йорданов в половината на Ботев, след което халфът напредна на скорост и стреля от дистанция, но в страни от целта.

24'
  • ГОООЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! Жоао Марио откри резултата! „Соколите“ реализираха след чудесна комбинация. Александър Беолусов и Микелс направиха отлично двойно отдясно, а молдовецът влезе в наказателното поле и пусна нисък пас към точката за дузпа, а там Марио засече безапелационно във вратата на Костов за 1:0.

23'
  • Удар! Нова заучено изпълнение от страна на домакините, след като Микелс комбинира с Иван Йорданов след свободен удар, а юношата на Лудогорец стреля моментално от границата на наказателното поле, но над вратата.

22'
  • ГРЕДА ЗА СПАРТАК! Лерой Микелс получи топката отляво и влезе навътре, след което отправи страхотен изстрел от около 25 метра, който обаче се отби от напречната греда на Костов и излезе в аут.

18'
  • Първи ъглов удар в срещата, който бе на сметката на Спартак Варна. След неговото изпълнение се стигна до блокиран удар Лерой Микелс по тревата, който беше оставен непокрит.

• Опасност! В 15-ата минута вратарят на домакините Кристиано Фигейредо опита да финтира противников футболист на границата на собственото си наказателно поле, но изгуби топката. За негов късмет обаче бързата и навременна намеса на Роберто Хименес предотврати опасността.

15'
  • В началните минути на двубоя домакините от Спартак бяха по-активни, но удари към вратата на Красимир Костов липсваха. Гостите пък опитваха да атакуват на бързи контраатаки, които обаче също не водеха до нещо опасно за стража Кристиано Фигирейдо.

• Първи жълт картон в двубоя. Получи го Меси Биатумусока от Ботев Враца.