• Първи жълт картон и за играч на домакините – той бе за Кристиан Добрев.

• Четири минути добавено време на срещата.

• Промяна и за гостите – Митко Панов замени Сантиаго Монтоя.

• Смяна за Славия – Ахмед Ахмедов смени Йон Бакеро.

87+1'
  • Удар от дистанция на Радослав Захариев, но високо над вратата на Вуцов.

80'
  • Даниел Генов от Ботев получи жълт картон заради реакцията си към съдията за неотсъдено нарушение срещу него.

75'
  • Още една промяна за Ботев Враца – Петър Кепов се появи на мястото на Браян Мендоса.

73'
  • Удар! Кристиан Добрев получи отдясно на границата на наказателното поле и опита техничен изстрел към далечния ъгъл, но встрани.

71'
  • Официално предупреждение и за Радослав Захариев от тима на гостите.

70'
  • Втората промяна – Георги Вълчев смени Кристиян Стоянов.

65'
  • Две смени и за Славия – Кристиан Добрев замени Тони Тасев.

64'
  • Неточен удар и на Диего Фераресо пред наказателното поле.

56'
  • Нова промяна за Ботев – Радослав Захариев прави дебют и замени Виктор Василев.

55'
  • Далечен, но и неточен изстрел на Венцислав Керчев.

54'
  • ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Тони Тасев носи пълен обрат за домакините! „Белите“ организираха скоростна контраатака, при която Ради Кирилов тръгна с топка в крака от центъра, преодоля лесно Мендоса, влезе в наказателното поле и шутира, но Краси Костов изби. Топката обаче стигна до Тасев във вратарското поле и с глава отбеляза във вратата за 2:1.

49'
  • Втората смяна – Йохан Валбуена влезе на мястото на Чавдар Ивайлов.

46'
  • Двойна промяна за Ботев Враца на почивката. Антонио Георгиев замени Мирослав Маринов.

46'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+4'
  • ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ! Кемело Нгуена изравни с красиво попадение! Радослав Кирилов центрира отляво в наказателното поле, където Кемело Нгуена беше оставен съвсем сам на точката за дузпа и нанесе страхотен акробатичен удар с десния крак, падайки на терена за 1:1.

45+1'
  • Три минути добавено време на първата част.

45+1'
  • Втори жълт картон за играч на гостите – той бе за Мартин Атанасов.

37'
  • Шанс за врачани! Нгуена сбърка при изнасянето на топката, което позволи на Сантяго Монтоя да отнеме, размина Емил Виячки, след което направи хубав индивидуален рейд отляво, влезе в наказателното поле и шутира към вратата, но Вуцов спаси.

35'
  • Удар! Людовик Соарес центрира отляво в наказателното поле, където Тасев зае по-добра позиция от Диего Фераресо на точката за дузпа и стреля с глава, но Костов спаси и улови топката.

29'
  • ГООООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Меси Биатумусока откри резултата! Въпреки натиска на домакините и чистите положения, които създадоха, врачани бяха тези, които откриха резултата. Даниел Генов центрира от корнер в наказателното поле, където Камело Нгуена изпусна Меси, който с мощен удар с глава заби топката в левия ъгъл на вратата на Вуцов – 0:1.

26'
  • Първи жълт картон в двубоя. Получи го Виктор Василев от Ботев.

20'
  • ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Тасев получи отдясно на границата на наказателното поле и центрира вътре, където Галин Иванов беше изпуснат от Меси Биатумусока и Атанасов и стреля силно с глава, но топката се отби от напречната греда на Костов.

18'
  • Нова възможност за „белите“! Тони Тасев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Емил Виячки надскочи Атанасов и стреля с глава, но Красимир Костов се намеси отлично и изби.

18'
  • Шанс за Славия! Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Галин Иванов да отнеме, след което премина между няколко футболисти на Ботев отдясно в наказателното поле и шутира силно в близкия ъгъл, но от външната страна на мрежата.

10'
  • Отменен гол за Ботев Враца! Даниел Генов центрира от свободен удар отляво на наказателното поле към далечната греда, където Мирослав Маринов отигра с глава, а във вратарското поле Мартин Атанасов, също с глава, вкара топката във вратата на Светослав Вуцов. Попадението обаче беше отменено заради засада на Маринов. След известно забавяне за проверка на ситуацията със системата ВАР, играта беше подновена, а засадата потвърдена.