Отборът на Славия постигна важна победа с 2:1 над гостуващия на стадион „Александър Шаламанов“ тим на Ботев Враца в двубой от седмия кръг на родната efbet Лига. Успехът за „белите“ бе още по-сладък, след като той дойде след обрат.

Меси Биатумусока даде аванс на гостите в 26-ата минута, но Кемело Нгуена успя да изравни в добавеното време на първата част след страхотно акробатично изпълнение. Тони Тасев пък донесе пълния обрат и оформи крайния резултат в 49-ата минута.

LAP.bg
75 снимки

Въпреки че играта на двата тима не беше от най-качествените заради тежкия наводнен терен, положения и красиви отигравания не липсваха. Липсата на основни играчи за гостите също оказа влияние за поражението на врачани в столицата. „Белите“ пък показаха характер и губеща позиция успяха да стигнат до трите точки.

По този начин Славия, за който това беше първи домакински мач за сезона, се изкачи до петата позиция с актив от 12 точки, докато Ботев Враца остава десети със седем пункта. В следващия кръг „белите“ гостуват на Арда, а врачани приемат Левски.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Росен Кирилов: Славия е гранд, но можеше да вземем нещо в София

Загорчич: Свикнахме да гостуваме, може би догодина само ще домакинстваме!​

Мачът стартира под дъжда в София, а по терена личаха много на брой локви, които със сигурност щяха да отнемат от качеството на играта.

В третата минута Ботев Враца вкара гол, който обаче не беше зачетен. Даниел Генов центрира от свободен удар отляво на наказателното поле към далечната греда, където Мирослав Маринов отигра с глава, а във вратарското поле Мартин Атанасов, също с глава, вкара топката във вратата на Светослав Вуцов. Попадението обаче беше отменено заради засада на Маринов. След известно забавяне за проверка на ситуацията със системата ВАР, играта беше подновена, а засадата потвърдена.

Славия натисна и имаше чудесен шанс да открие резултата в десетата минута, когато гостите сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Галин Иванов да отнеме, след което премина между няколко футболисти на Ботев отдясно в наказателното поле и шутира силно в близкия ъгъл, но от външната страна на мрежата.

Десислава Комарова
64 снимки

В 18-ата минута "белите" имаха нова възможност да попадение. Тони Тасев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Емил Виячки надскочи Атанасов и стреля с глава, но Красимир Костов се намеси отлично и изби.

Секунди след това домакините удариха и греда. Тасев получи отдясно на границата на наказателното поле и центрира вътре, където Галин Иванов беше изпуснат от Меси Биатумусока и Атанасов и стреля силно с глава, но топката се отби от напречната греда на Костов.

Въпреки натиска на домакините и чистите положения, които създадоха, врачани бяха тези, които откриха резултата в 26-ата минута. Даниел Генов центрира от корнер в наказателното поле, където Камело Нгуена изпусна Меси, който с мощен удар с глава заби топката в левия ъгъл на вратата на Вуцов – 0:1.

Славия опита бързо да отговори и три минути по-късно Людовик Соарес центрира отляво в наказателното поле, където Тасев зае по-добра позиция от Диего Фераресо на точката за дузпа и стреля с глава, но Костов спаси и улови топката.

Врачани имаше нов шанс за гол в 35-ата минута. Нгуена сбърка при изнасянето на топката, което позволи на Сантяго Монтоя да отнеме, размина Емил Виячки, след което направи хубав индивидуален рейд отляво, влезе в наказателното поле и шутира към вратата, но Вуцов спаси.

В първата минута от добавеното време на първата част "белите" изравниха с поредното красиво изпълнение в този кръг. Радослав Кирилов центрира отляво в наказателното поле, където Кемело Нгуена беше оставен съвсем сам на точката за дузпа и нанесе страхотен акробатичен удар с десния крак, падайки на терена за 1:1.

На почивката беше извършена двойна промяна в състава на врачани. Антонио Георгиев и Йохан Валбуена се появиха на местата на Мирослав Маринов и Чавдар Ивайлов.

Четири минути след началото на втората част Славия стигна и до пълния обрат. „Белите“ организираха скоростна контраатака, при която Ради Кирилов тръгна с топка в крака от центъра, преодоля лесно Мендоса, влезе в наказателното поле и шутира, но Краси Костов изби. Топката обаче стигна до Тасев във вратарското поле и с глава отбеляза във вратата за 2:1.

В следващите минути темпото на игра спадна, като се стигна единствено до неточни изстрели на Венцислав Керчев за домакините и Диего Фераресо за гостите.

В 71-ата минута резервата Кристиан Добрев получи отдясно на границата на наказателното поле и опита техничен изстрел към далечния ъгъл, но встрани. Десет минути преди края на редовното време и младият Радослав Захариев опита далечен удар, но над вратата на Вуцов.

В добавеното време на срещата Йохан Валбуена отправи далачен удар, но без проблеми за Вуцов.

До края не се случи нищо по-интересно и Славия записа успех в първото си домакинство за сезона.

FT | СЛАВИЯ – БОТЕВ ВРАЦА  2:1

0:1 Меси Биатумусока 26'

1:1 Кемело Нгуена 45+1'

2:1 Тони Тасев 49'