• Удар на Димитър Рангелов от дъгата на наказателното поле на Ботев Враца, но прекалено лек, за да затрудни Костов.

• Жълт картон за Христо Златински.

64'
  • Жълт картон за Валери Домовчийски.

56'
  • Шанс! Домакините бяха много близо до това да отбележат гол. Емил Виячки центрира топката към колегата си в отбрана Андреа Христов, но капитанът на "белите" отблизо пропусна да се разпише.

52'
  • Ивайло Димитров достави центриране отляво в наказателното поле на гостите, но ударът на резервата Рангелов с глава не бе достатъчно добър.

49'
  • Жълт картон за Аласан Н'Диайе от Ботев Враца.

46'
  • Смяна в Славия - влиза Димитър Рангелов, излиза Узунов.

46'
  • Старт на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част!

45+1'
  • Една добавена минута на полувремето.

• ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Топката бе центрирана от ъглов удар на втора греда, където Аласан Ндиай върна с глава към абсолютно непокрития Валери Домовчийски. Той отправи мощен удар с левия крак, за да удвои актива за гостите в срещата.

36'
  • ГРЕДА ЗА БОТЕВ ВРАЦА! В ответната атака и гостите нацелиха гредата на своя съперник. Петър Атанасов направи добър пробив отляво и шутира мощно с десния крак, но нямаше шанс и топката се отби в гредата на домакините.

30'
  • ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Домакините, логично, натиснаха, за да върнат гола си пасив срещу Ботев Враца. Топката бе центрирана в наказателното поле на гостите отдясно, а халфът на Ботев - Аласан Ндиай, засече кълбото, но я запрати към собствената си врата. За негово щастие, тя се отби в гредата и отиде встрани.

28'
  • Спасяване! Изключителен шанс се откри за Славия. Калоян Кръстев се пребори вдясно с Мартин Николов и намери в наказателното поле Михаил Александров, чийто удар обаче бе отразен от Костов.

20'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Христо Златински реализира попадение за гостите, след като бе оставен непокрит вляво на наказателното поле на Славия. Бранител на домакините се хвърли на шпагат, а топката параболично продължи към вратата на Костов. Андреа Христов я изчисти напред, но тя вече бе влезнала във вратата на Славия и Ботев Враца откри.

17'
  • Шут на Никола Колев от дистанция, но след рикошет излезе в ъглов удар.

7'
  • Удар! Мигновенна контраакция на домакините, а Калоян Кръстев бе изведен вдясно на наказателното поле, но неговият удар също бе отразен, този път от Красимир Костов.

6'
  • Шанс! Удар на Петър Атанасов, но Светослав Вуцов се намеси много добре и предотврати сигурен гол.

5'
  • Гостите от Враца стартираха по-активно срещата и бяха по-дейният отбор на терена в началните минути на стадион "Славия".