• Виктор Голас с крак можеше да счупи главата на Кешеру. Но не получи червен картон за това.

• Джонатан Кафу направи хубав самостоятелен пробив, но се забави точно в наказателното поле и не можа да стреля.

• Светльо Дяков получава дежурния си жълт картон, негов 10-и от началото на сезона.

• Удар от дистанция на Милен Гамаков, но над вратата и без да затрудни Стоянов.

66'
  • Нов уникален пропуск на Клаудиу Кешеру. Марселиньо го изведе сам срещу Голас, но ударът му мина встрани от вратата.

63'
  • Страхотен шанс за Козмин Моци да се разпише. След центриране на Вандерсон от фаул топката стигна до него на границата на наказателното поле. Той стреля силно с ножичен удар, но вратарят Виктор Голас изби.

54'
  • Първа смяна в състава на Ботев. Излиза Наско Милев, влиза Милен Гамаков.

53'
  • Игор Ощипко е изгонен. Той получи втори жълт картон за фаул срещу Марселиньо. Леко пресилено изглежда това изгонване на украинеца.

49'
  • Начало на втората част на мача.

46'
  • Край на първата част.

45+8'
  • Марселиньо открива резултата. Хубава продължителна атака на Лудогорец завърши с центриране на Вандерсон от фланга и Марселиньо с летящ плонж разстреля Голас за 1:0.

40'
  • Гол на Лудогорец е отменен. Марселиньо стреля в гредата, а при добавката Моци вкара. Но реферите отмениха попадението заради засада на българския национал. Доста дискусионна ситуация.

38'
  • Две възможности за Лудогорец, но вратарят на Ботев изби на два пъти. Първо удар на Кафу от близка дистанция беше отразен от него, а после и далечен на Витиня не се оказа проблем за него.

37'
  • Поредица центрирания на Вандерсон, но и трите не доведоха до сериозна опасност пред вратата на Ботев.

35'
  • Хубав пробив на Джонатан Кафу по фланга, но вратарят улови центрирането му.

31'
  • Хубава атака на Лудогорец, но Светослав Дяков стреля много високо в аут.

26'
  • Уникален пропуск на Тодор Неделев. Владо Стоянов сбърка в наказателното поле и му подари топката. Звездата на Ботев явно не очакваше този подарък и на почти празна врата прати топката в аут.

24'
  • Още един страхотен шанс за Лудогорец. Клаудиу Кешеру беше изведен зад защитата и стреля без да се бави, но вратарят Виктор Голас виртуозно изби.

21'
  • Джонатан Кафу изпуска най-чистото положение досега. Витиня центрира от левия фланг и качи топката на главата му, бразилецът стреля, но Виктор Голас с една ръка изби.

17'
  • Хубава атака на Ботев, завършила с центриране на Йордан Христов, но защитник изби и после Владо Стоянов улови.

15'
  • Хубава продължителна атака на Лудогорец, но топката беше прекалено дълга за Джонатан Кафу.

11'
  • Принудителна смяна в Лудогорец. Йорадн Минев излезе от терена заради контузия в гърба, на негово място влезе Витиня.

9'
  • Хубава продължителна атака на Лудогорец, но първо Вандерсон се засуети, а после и Клаудиу Кешеру се озова зад защитата и атаката беше спряна.

7'
  • Йордан Минев получи травма в гърба и се наложи лекарите да влязат на терена и да му помогнат.

4'
  • Центриране на Вандерсон от пряк свободен удар, но защитата на Ботев се справи и изби.