• 90+2’ Динис Алмейда
  • 30’ Бернард Текпетей
  • Край на мача!

90+5'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! "Орлите" стигнаха до втори гол в срещата в самия край на редовното време. Тогава Оливие Вердон посрещна изчистена топка и я върна обратно в наказателното на пловдивчани. Квадво Дуа се пребори с бранител на "смърфовете" и с глава свали вляво към Динис Алмейда, който с десния крак порази бившия си тим.

90+2'
  • Смяна - влиза Ивайло Чочев, излиза Гонсалвеш.

83'
  • Смяна - влиза Мартин Райнов, излиза Иванов.

83'
  • ГРЕДА! Бърнард Текпетей насочи топката от корнер към далечната греда, където непокрит беше Оливие Вердон. Бенинският бранител стреля с глава, но ударът му срещна страничната греда на Томов.

82'
  • Ангел Лясков получава медицинска помощ.

81'
  • Фон Витри стреля от фал, но доста слабо, за да затрудни Томов.

79'
  • Жълт картон за Оливиер Камдем.

77'
  • Смяна при домакините - влиза Ефе Али, излиза Тодор Павлов.

76'
  • Жълт картон за Кайо Видал.

71'
  • Смяна в Лудогорец - влиза Руан Секо, излиза Нареси.

70'
  • Смяна при гостите - влиза Кайо Видал, излиза Рик.

70'
  • Шанс! Локомотив стигна до изгодна възможност, след като Димитър Илиев овладя в собствената си половина и изведе вляво Мичи Нтело. Нападателят напредна и бе срещан от Оливие Вердон. Последва удар с левия крак, но Серджио Падт боксира встрани.

67'
  • Жълт картон за Рик Джонатан.

56'
  • Шанс! "Орлите" продължиха да натискат съперника, а в 53-ата минута Квадво Дуа елиминира с лекота Хорхе Сегура. Към нападателя на Лудогорец отиде Тодор Павлов, но Дуа видя наблизо Текпетей. Ганаецът беше "очи в очи" с Томов, който демонстрира отлично спасяване и предотврати сигурен гол във вратата си.

53'
  • Жълт картон за Мартин Паскалев.

52'
  • Шанс! Бърнард Текпетей беше изведен отлично вдясно от Аслак Фон Витри. Ганаецът елиминира чрез скоростта си Тодор Павлов, след което премина и край вратаря Кристиан Томов. Ударът му от малък ъгъл спря във външната страна на мрежата, след което последва много тежък удар в рекламните пана на стадиона за звездата на Лудогорец.

51'
  • Оливиер Камдем проби отдясно и пусна остро подаване по земя към Мичи Нтело. Нападателят опита да завърши с пета, но се размина с топката.

49'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първата част - 1:1

45+2'
  • Две добавени минути

• Шансове! Лудогорец изпълни ъглов удар и стигна до няколко шута към пловдивската врата, но първите два бяха блокирани от бранители на Локомотив, а последният на Фон Витри отлетя встрани.

44'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Домакините изравниха резултата в 36-ата, след като Диитър Илиев намери вдясно Бабакар Дион, който центрира фантастично в наказателното на Лудогорец. Мичи Нтело "избяга" от Оливие Вердон, и макар със странна постройка при удара, матира Падт - 1:1.

36'
  • Възможност! Локомотив Пловдив бързо можеше да изравни резултата. Евандро пое през центъра след единоборство с Пьотровски и шутира силно с левия крак. Серджио Падт отрази, а топката отиде към Димитър Илиев, където повторна намеса на Падт предотврати ситуацията за домакините.

33'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Домакините сбъркаха при разиграването си в своята половина, а Клод Гонсалвеш се намеси и открадна. Португалският халф веднага пусна за Бърнард Текпетей, който беше непокрит и ганаецът отправи много тежък изстрел.

Той представляваше сериозна трудност за Кристиан Томов, чиято намеса не беше добра и топката влетя в мрежата на "черно-белите".

30'
  • Удар! Нападателят Квадво Дуа стреля изключително опаснот от пряк свободен удар, но топката премина много близко край десния страничен стълб на Томов, който остана на едно място.

16'
  • Лудогорец допусна смут в отбраната си и Сон не успя да изчисти топка, пратена към Мичи Нтело, но излизане на Падт предотврати по-сериозна ситуация пред разградската врата.

14'
  • Феновете на домакините запалиха множество димки и факли.

10'
  • Шанс! Якуб Пьотровски се понесе отляво и успя да подаде отлично към Квадво Дуа. Швейцарецът беше изпуснат от бранителите на Локо Пловдив и шутира, но над напречната греда на Томов.

8'
  • Шут! Лудогорец стигна до изгодно положение още в четвъртата минута, след като Рик Джонатан пое вляво и влезе навътре. Последва силен удар с десния крак, но Кристиан Томов улови.