Шампионът Лудогорец продължи успешната си серия в efbet Лига, след като победи в самия край Локомотив Пловдив като гост с 2:1 на „Лаута“. Големият герой за „орлите“ стана Диниш Алмейда, който вкара пред трибуна „Бесика“ в 90-ата минута, след като дълги години феновете там възпяваха неговото име. Разбира се, Алмейда не си позволи да ликува, макар да донесе ценните три точки за актуалния си тим в битката му за титлата на България.

Иначе, Бърнард Текпетей откри резултата след половин час игра със силен удар от дистанция, но шест по-късно Мичи Нтело вкара третия си гол в родното първенство, изравнявайки резултата.

Победата запази лидерското място на Лудогорец у нас, като разградчани имат 60 точки, докато Локомотив Пловдив остана пети с 47 точки. Серията на Лудогорец в родното първенство е такава, че тимът е с осем поредни победи и "зелените" са единственият тим, който продължава без загубена точка след рестарта на сезона.

В следващия междинен кръг играчите на Александър Томаш гостуват на ЦСКА на Националния стадион "Васил Левски" в сряда, а малко по-късно в същия ден Лудогорец е домакин на Левски.

Локомотив Пловдив vs Лудогорец

източник: sofascore.com

Лудогорец стигна до изгодно положение още в четвъртата минута, след като Рик Джонатан пое вляво и влезе навътре. Последва силен удар с десния крак, но Кристиан Томов улови. Четири след това Якуб Пьотровски се понесе отляво и успя да подаде отлично към Квадво Дуа. Швейцарецът беше изпуснат от бранителите на Локо Пловдив и шутира, но над напречната греда на Томов.

Десетина минути след началото феновете на "смърфовете" запалиха множество димки и факли на стадион "Локомотив", които гарнираха допълнително френетичното настроение по трибуните в парк "Лаута".

След близо четвърт час игра Лудогорец допусна смут в отбраната си и Сон не успя да изчисти топка, пратена към Мичи Нтело, но излизане на Падт предотврати по-сериозна ситуация пред разградската врата. Малко след това нападателят Квадво Дуа стреля изключително опаснот от пряк свободен удар, но топката премина много близко край десния страничен стълб на Томов, който остана на едно място.

startphoto.bg
96 снимки

От началото на мача "орлите" тотално доминираха игрово спрямо домакините. Локомотив, от своя страна, опитваше да руши атаките на шампиона пред наказателното си поле и да организира скоростни атаки по фланговете, но Падт не беше предизвикан да прави сериозни спасявания.

Лудогорец откри резултата след половин час в Пловдив. Домакините сбъркаха при разиграването си в своята половина, а Клод Гонсалвеш се намеси и открадна. Португалският халф веднага пусна за Бърнард Текпетей, който беше непокрит и ганаецът отправи много тежък изстрел.

Той представляваше сериозна трудност за Кристиан Томов, чиято намеса не беше добра и топката влетя в мрежата на "черно-белите".

Локомотив Пловдив бързо можеше да изравни резултата. Евандро пое през центъра след единоборство с Пьотровски и шутира силно с левия крак. Серджио Падт отрази, а топката отиде към Димитър Илиев, където повторна намеса на Падт предотврати ситуацията за домакините.

Шест след допуснатия гол домакините изравниха резултата в 36-ата, след като Диитър Илиев намери вдясно Бабакар Дион, който центрира фантастично в наказателното на Лудогорец. Мичи Нтело "избяга" от Оливие Вердон, и макар със странна постройка при удара, матира Падт - 1:1.

Към края на първата част Лудогорец изпълни ъглов удар и стигна до няколко шута към пловдивската врата, но първите два бяха блокирани от бранители на Локомотив, а последният на Фон Витри отлетя встрани. Шест след подновяването Бърнард Текпетей беше изведен отлично вдясно от Аслак Фон Витри. Ганаецът елиминира чрез скоростта си Тодор Павлов, след което премина и край вратаря Кристиан Томов. Ударът му от малък ъгъл спря във външната страна на мрежата, след което последва много тежък удар в рекламните пана на стадиона за звездата на Лудогорец.

"Орлите" продължиха да натискат съперника, а в 53-ата минута Квадво Дуа елиминира с лекота Хорхе Сегура. Към нападателя на Лудогорец отиде Тодор Павлов, но Дуа видя наблизо Текпетей. Ганаецът беше "очи в очи" с Томов, който демонстрира отлично спасяване и предотврати сигурен гол във вратата си.

В 67-ата минута Локомотив стигна до изгодна възможност, след като Димитър Илиев овладя в собствената си половина и изведе вляво Мичи Нтело. Нападателят напредна и бе срещан от Оливие Вердон. Последва удар с левия крак, но Серджио Падт боксира встрани.

Седем преди края Бърнард Текпетей насочи топката от корнер към далечната греда, където непокрит беше Оливие Вердон. Бенинският бранител стреля с глава, но ударът му срещна страничната греда на Томов.

"Орлите" стигнаха до втори гол в срещата в самия край на редовното време. Тогава Оливие Вердон посрещна изчистена топка и я върна обратно в наказателното на пловдивчани. Квадво Дуа се пребори с бранител на "смърфовете" и с глава свали вляво към Динис Алмейда, който с десния крак порази бившия си тим.

FT / ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Текпетей 30', 1:1 Нтело 36', 1:2 Алмейда 90'

Рефер: Ивайло Стоянов (Петрич)

Стадион: "Локомотив" (Пловдив)

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело

Резерви: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 17. Мартин Райнов, 15. Мартин Петков, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед

Треньор: Александър Томаш

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо