• Жълт картон за Кевин Янсон за фаул срещу Марсал.

84'
  • Смяна в Локо - влиза Айвън Ангелов, излиза Умарбаев.

81'
  • Намеса! Вратарят на Локомотив Рейдър направи страхотно спасяване, селд като Тонуев комбинира с Маркиньос, чийто удар обаче бе париран от стража на "смърфовете".

80'
  • Удар на Димитър Илиев от средна дистанция, но Аргилашки отрази.

80'
  • Умарбаев опита да прати топката във вратата на Ботев директно от корнер, но Аргилашки задържа топката пред голлинията.

74'
  • Смяна в Локо - влиза Артур Крачун, излиза Петрович.

70'
  • Смяна в Ботев - влиза Джеймс Ето'о, излиза Мертенс.

64'
  • Жълт картон за Самюел Супрайен след фаул срещу Минчев.

64'
  • Жълт картон за Димитър Тонев от Ботев Пловдив след фаул срещу Карагарен.

59'
  • Смяна в Ботев - влиза Димитър Тонев, излиза Неделев.

57'
  • Неделев получи удар при изстрела му от бранител на Локомотив Пловдив и бе изнесен на носилка от терена.

57'
  • Шанс! Страхотна възможност се откри пред Тодор Неделев отново да поведе "канарчетата" напред, но ударът му с десния крак отиде встрани.

56'
  • ГОЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ! Домакините изравниха резултата в дербито, след като удар на Димитър Илиев бе париран от бранител на Ботев, но влезлият като резерва Марсел с топовен изстрел разстреля Аргилашки за 1:1.

55'
  • Смяна в Локо - влиза Конър Руан, излиза Томашевич.

53'
  • Удар! Маркиньос от Ботев шутира с десния крак по диагонала, но Рейдър с крак парира удара на офанизвния футболист на "жълто-черните".

52'
  • Смяна в Локо - влиза Венсан Марсел, излиза Салинас.

46'
  • Старт на втората част!

• Три минути добавено време.

• Край на първата част!

45+3'
  • Възможност! "Жълто-черните" можеха да удвоят актива си, след като Па Конате с лекота елиминира вляво Карагарен и пусна упосреден пас за Неделев. Звездата на Ботев стреля от движение с левия крак, но прати кълбото над напречната греда на Рейдър.

39'
  • Шанс! Парвиз Умарбаев центрира топката в наказателното поле на Ботев, а Томашевич се откъсна зад отбраната на "жълто-черните" и стреля непокрит с глава, но прати топката над напречната греда на Аргилашки

38'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ! Гостите откриха резултата, след като Тодор Неделев пласира перфектно центриране в наказателното поле на Локомотив. Защитата на "смърфовете" не успя да отиграе така топката, че да предотврати опасността пред вратата на Рейдър, а Генев с атрактивно изпълнение реализира попадение.

26'
  • Жълт картон за Йосип Томашевич, който фаулира Току.

18'
  • Парвиз Умарбаев легна на терена на "Лаута", след като усети болка над дясното коляно.

17'
  • Шанс за Ботев! Гостите стигнаха до първата ситуация в срещата. Тодор Неделев изведе Маркиньос вдясно, който задмина бранител на Локо Пловдив и с десния крак принуди Рейдър да прави спасяване.

13'
  • Феновете на Локомотив Пловдив запалиха факли на трибуната си, което принуди реферът Кабаков да преустанови играта за 60 секунди.

7'
  • Мачът в Пловдив стартира със сериозна борба в средата на терена, като положенията пред двете врати липсваха.