1 : 0

• 23’ Илиян Стефанов
  • Край на мача!

90+4'
  • Удар на Бароан се отби в стената, и то в тялото на негов съотборник, след което отиде в ъглов удар.

90+4'
  • Уелтън направи поредния си пробив в наказателното поле и отправи техничен диагонален изстрел, който обаче бе спасен от Хидайет Ханкич.

85+4'
  • Жълт картон за Андриан Краев.

79'
  • Смяна в Ботев - влиза Точукву Ннади, излиза Рабей.

78'
  • Жълт картон за Мартин Секулич.

78'
  • Смяна при гостите - влиза Мартин Секулич, излиза Генев.

77'
  • Удар! Цунами напредна отляво и шутира силно към вратата на Ботев. Ханкич опита да улови, но първоначално не успя, след което топката беше атакувана от Краев, но тогава вече вратарят на пловдивчани се намеси.

75'
  • Смяна в Левски - влиза Андриан Краев, излиза Миланов.

74'
  • Ботев реализира попадение, което обаче беше отменено! Гостите от Пловдив изравниха резултата на "Герена", след като резервата Николай Минков разпечата вратата на Андреев. Съдията Тренчев обаче отиде да гледа мониторите на ВАР и реши, че има бутане в хода на нападението на Ману срещу Цунами.

64'
  • Удар! Французинът Брахими от Ботев стреля силно, след като влезе навътре отляво, но опитът му отиде встрани.

62'
  • Шанс! Удивителен шанс се откри пред Цунами след центриране от ъглов удар, но бразилецът от няколко метра не успя да порази целта с глава.

60'
  • Смяна в Ботев - влиза Николай Минков, излиза Херман.

57'
  • Смяна в Ботев - влиза Димитър Тонев, излиза Конате.

57'
  • Филип Кръстев шутира от пряк свободен удар от далечно разстояние. Топката минава над вратата.

54'
  • Жълт картон за Реда Рабей.

53'
  • Шанс! Уелтън Фелипе опита да обстрелва вратата на Ханкич и го стори, но прати топката далеч от очертанията на вратата, пазена от стража на Ботев Пд.

48'
  • Смяна в Ботев - влиза Мохамед Брахими, излиза Мертенс.

• Смяна в Левски - влиза Абдулахи Шеху, излиза Петрис.

• Старт на втората част!

• Край на първото полувреме.

45+1'
  • Уелтън тръгна на пробив към наказателното поле на Ботев, след което бе препънат. Топката отиде в Ивелин Попов, който посочи лежащия бразилец и погледна към съдията Тренчев, но се завъртя край бранител на Ботев и подаде към Роналдо. Той върна назад към вече изправилия се Уелтън, който шутира, но твърде силно и неточно.

45+1'
  • Темпото в столичния квартал "Сухата река" след гола на "сините" поспадна.

• Жълт картон за Виктор Генев, който го "вади" от следващия мач на Ботев срещу Пирин.

40'
  • Удар на Рой Херман с фалцов удар, но топката отлетя встрани.

39'
  • Рой Херман отправи техничен диагонален изстрел от линията на пеналтерията. Топката обаче не намери рамките на вратата.

38+1'
  • Гол за Левски! Домакините създадоха нападение отдясно. Петрис извади топката на фланга за Роналдо, който веднага я центрира към далечния край на вратарското поле. Роберто Пунчец действа изключително зле при тази защита на пловдивчани, за да може Илиян Стефанов да го изпревари от задна позиция и с едно докосване да открие резултата за "сините".

23'
  • Припомняме: Сектор "А" на "Герена" е затворен, освен ВИП-ложите, поради инцидента на феновете на Левски по време на дербито с ЦСКА спрямо човек от скамейката на "червените". Все пак феновете на столичани са понапълнили секторите "В" и "Б".

• Удар на Жереми Петрис беше блокиран от бранител на Ботев Пловдив.

20'
  • Жълт картон за Антоан Бароан след фал срещу Миланов.

14'
  • Цунами от Левски атакува топката с глава, но доста неточно - аут.

12'
  • Филип Кръстев опита да излъже цялата защита на Ботев Пловдив и логично не успя, след което топката отиде в корнер.

11'
  • "Син" натиск със старта на срещата, който обаче беше по-скоро хаотичен, отколкото настъпателен, като имаше само един удар към вратата на Ханкич - на Хосе Кордоба с глава, но той беше адски неточен - аут.

• Старт на едно от дербитата между София и Пловдив!

• Стадион: Виваком Арена Георги Аспарухов
    Рефер: Станимир Тренчев
    Излъчва: Diema Sport