• 75’ Даниел Младенов
  • 64’ Жоржиньо
  • 69’ Али Соу
  • 81’ Али Соу
  • КРАЙ НА МАЧА. Много важна победа за ЦСКА, която го приближава поне временно на 2 точки зад лидера Лудогорец, който утре гостува на "Георги Аспарухов" в мач срещу друг от претендентите за титлата - Левски.

90+4'
  • Последна смяна за ЦСКА - Мартин Смоленски прави дебют за "червените", като зае мястото на Жоржиньо.

90+1'
  • 3 минути продължение на мача.

• Медицинска помощ за Кристиян Малинов от ЦСКА. Не изглежда обаче ситуацията на халфа да е сериозна.

89'
  • Втора смяна и в ЦСКА - Али Соу, авторът на 2 попадения, напусна игра. Вместо него до края ще играе Евандро.

85'
  • Втора смяна в Етър - Иван Стоянов замени Румен Руменов.

84'
  • ГОЛ ЗА ЦСКА - 1:3! Али Соу този път няма прошка, а пък Тиаго - никакъв късмет. Португалецът провокира ситуацията с изключително силен шут от 20-21 метра. Христо Иванов леко закачи топката, тя се отби в напречната греда и тупна на тревата. Първи до нея стигна Соу и опъна мрежата.

81'
  • Първа смяна в ЦСКА - Едвин Джеси зае мястото на Рафаел Енрике.

76'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 1:2! Даниел Младенов връща интригата с пълна сила! Здравко Илиев изпрати чудесно центриране отдясно към далечната греда, където непокрит беше резервата Милчо Ангелов. Бившият играч на "червените" много интелигентно с глава даде успореден пас, а Даниел Младенов демонстрира умението си да бъде на точното място в точното време, за да вкара с воле от упор.

75'
  • Невероятен пропуск на Али Соу! Енрике Рафаел беше изпуснат отляво и нахлу в наказателното поле само с един защитник срещу себе си. Бразилецът отигра подобаващо и с пас остави Али Соу сам срещу Христо Иванов. Гамбиецът може би леко подцени ситуацията и стреля твърде слабо, а Христо Иванов с хубав плонж улови.

74'
  • Първа смяна в Етър - Милчо Ангелов замени Велко Батрович.

71'
  • ГОЛ ЗА ЦСКА - 0:2! Али Соу прибавя и попадение на сметката си. Тиаго Родригес с елегантно подаване над защитата на Етър остави гамбиеца съвсем сам срещу вратаря, а Венци Василев бе човекът, който покри засадата. Соу нагласи топката на десния си крак и с мощен шут в горния ляв ъгъл реализира.

69'
  • Страхотно спасяване от Христо Иванов! Али Соу овладя дългата топка в предни позиции и изведе Тиаго на скорост отдясно в зоната на Иван Скерлев. От труден ъгъл португалецът нанесе изненедващ точен и отсечен шут, а Христо Иванов с една ръка попречи на топката да влети в близкия му горен ъгъл.

68'
  • ГОЛ ЗА ЦСКА - 0:1! Жоржиньо бележи след асистенция на Али Соу. Младият Иван Турицов заслужава много похвали за непримиримостта си, тъй като вложи и последните си сили в спринт до ъгловото флагче, откъдето изпрати центриране. Иван Скерлев посрещна с глава, ала просто вдигна топката в пеналта. Жоржиньо я насочи към Али Соу, който с тънък пас остави португалеца съвсем сам срещу вратаря.

64'
  • Каква възможност пропиля Али Соу! Кристиян Малинов с изненадващ диагонален пас по тревата намери Али Соу в наказателното поле. Гамбиецът разчете по перфектен начин своя спринт, което го остави съвсем сам срещу вратаря. При опита да отиграе от движение гамбиецът се провали гръмовно, докосвайки едва-едва кълбото. Лесна работа за вратаря Христо Иванов.

62'
  • Жълт картон за Крум Стоянов от Етър, който атакува с много тежък шпагат Турицов до аутлинията в половината на ЦСКА.

61'
  • През втората част играчите на ЦСКА са далеч по-активни при играта без топка. Ясно си личи стремежът да оказват натиск върху съперниковите играчи с цел бързо отнемане. Етър, от своя страна, все по-често прибягва към по-директен футбол. Позагубиха се "виолетовите" постепенни атаки.

• Медицинска помощ за Крум Стоянов от Етър, който се приземи лошо след един въздушен дуел.

57'
  • ГРЕДА ЗА ЦСКА! Тиаго Родригес реши да обстрелва директно от прекия свободен удар, който сам спечели. От около 25 метра португалецът стреля с парабола над стената и улучи напречната греда.

52'
  • Жълт картон за Иван Скерлев от Етър. Той атакува опасно с бутоните Тиаго, а явно и немалкият брой нарушения, които бранителят извърши преди паузата, също повлия.

50'
  • Ъглов удар за Етър отляво по атаката. Аласана Мане центрира, а Али Соу изчисти с глава към дъгата. Там Сърмов реши първо да овладява, а после да шутира, поради което беше затворен и шутът му отлетя високо и встрани в аут.

48'
  • Леко напрежение за защитата на Етър. Рафаел Енрике показа добра скорост и чукна топката дълго напред, за да надбяга Здравко Илиев. Кълбото влезе отляво в наказателното поле и Христо Иванов реши да излезе, за да изпревари крилото на "червените". Енрике обаче стигна пръв, само че не успя да стори нещо друго, освен да си поведе топката в аут.

47'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Етър подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без никакво продължение от съдията.

45'
  • ЦСКА изглежда изпитва огромно затруднение да организира атаки на скорост. При това положение "червените" много трудно биха затруднили Етър, а халфовете на домакините неведнъж и два пъти спечелиха важни единоборства, с които осуетиха евентуални атаки още в зародиш.

• Колеблив Черниаускас при последвалия ъглов удар! Румен Руменов изпълни корнера и той изглеждаше като лесна плячка за вратаря. Литовецът обаче прецени грешно излизането си, като все пак протегна ръка и пресече. Впоследствие бранител на "червените" изрита надалеч.

38'
  • Отлично спасяване от Черниаускас! Георги Сърмов получи топката, а също и пространство да напредне към дъгата. От около 20-21 метра капитанът на "болярите" отправи коварен нисък шут между купа от тела, а стражът на ЦСКА се разтегна, за да избие с лявата ръка.

37'
  • ЦСКА продължава да бъде твърде еднотипен в опитите си за контраатака. Почти постоянно топката след спечелването ѝ бива изпращана напред с дълги, високи подавания, които целят да изведат Али Соу зад гърба на защитата. До този момент Иван Скерлев и Венци Василев се справят перфектно с гамбиеца, който вече на няколко пъти реагира ядно заради малкото си докосвания до топката.

• Шанс пред Етър! Велко Батрович се изтегли към централната линия, за да получи, а Крум Стоянов веднага хукна напред по левия фланг. Черногорецът даде дълъг пас, а Жоржиньо не успя да пресече подаването с глава и така Стоянов нахлу в наказателното поле. Левият бек предпочете да шутира от около 16-17 метра, а топката премина доста близо до лявата греда.

32'
  • Аласана Мане се засили и изпълни прекия свободен удар отляво по атаката, който беше доста близо до тъчлинията. При близката греда Боджадж направи опит да стреля с глава, но беше умело затворен.

31'
  • Жълт картон за Жоржиньо от ЦСКА. Португалецът нямаше друг избор, освен да спре с шпагат в гръб Румен Руменов, който получи триков пас с пета от Крум Стоянов.

31'
  • Феновете на ЦСКА опитват много серионо да надъхат своите любимци, като трябва да се отбележи, че тяхното присъствие по трибуните на "Ивайло" е доста значимо.

• Етър се чувства изключително комфортно да организира постепенни нападения срещу ЦСКА. Когато топката е в притежание на "болярите", крайните защитници Илиев и Стоянов моментално се втурват напред и създават допълнителни опции за халфовете във виолетови екипи. Това принуждава крилата на "червените" да се прибират дълбоко в половината си. Към момента гостите предпочитат да се приберат компактно около и пред наказателното поле и там да търсят отнемане на топката без да нарушават твърде много плътно изградените си линии.

• Пряк свободен удар за ЦСКА на около 35 метра от вратата на домакините. Тиаго Родригес центрира нелошо към Али Соу, а в последния миг вратарят Христо Иванов излезе и изби авторитетно. Оказа се, че при ситуацията е била маркирана и засада.

15'
  • Поредно единоборство, което завършва неприятно за играч на ЦСКА. Жоржиньо изпита доста остра болка, след като неволно беше настъпен от Крум Стоянов.

13'
  • Първо спасяване в мача! Али Соу овладя дълъг пас на Бодуров пред наказателното поле, след което се обърна и изведе Тиаго в коридор. Португалецът бе застигнат от Румен Руменов, но успя да стреля от 8-9 метра по диагонала. Изстрелът не затрудни Христо Иванов, който падна на колене и улови.

11'
  • Засега спокойни откриващи 5-6 минути на срещата. Нито един от двата отбора не предприема излишни рискове, топката се разиграва на сигурно. Явно ще има леко проучване в тактически план.

• В третата минута от срещата феновете на Етър изразиха почитта си към покойния Трифон Иванов, като скандираха мощно името му.