• КРАЙ НА МАЧА! Победа за Славия с 1:0 като гост на Ботев Пловдив!

90+8'
  • Ивайло Марков замени Иван Минчев в състава на столичани.

90+3'
  • ОЩЕ ЕДИН ШАНС ЗА БОТЕВ! Балоянис центрира ниско отляво на първа греда, където играч на Славия не успя да изчисти по най-добрия начин и топката попадна на пътя Нвачукву, който шутира от около 11-12 метра, но Вуцов спаси прекрасно с крак.

90+2'
  • Седем минути добавено време на мача.

90+1'
  • Жълт картон за появилия се преди малко Роберто Райчев от Славия.

88'
  • Последна смяна за „жълто-черните“ – Фаустас Степонавичус влезе на мястото на Антоан Конте.

87'
  • ПРОПУСК НА БОТЕВ ПД! Балоянис получи отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, където Секулич я овладя и опита да намери Ивелин Попов пред опразнената врата, но пасът му беше пресечен в сетния миг от бивши футболист на „канарчетата“ Виктор Генев.

85'
  • Георги Търтов пък замени Ертан Томбак.

84'
  • Още две промени в Славия – Тони Тасев напусна и бе заменен от Роберто Райчев.

84'
  • УДАР! Кристиан Нвачукву получи отляво в половината на Славия, влезе навътре и шутира точно към вратата, но право в ръцете на Вуцов.

80'
  • ШАНС ЗА БОТЕВ! Топката беше центрирана от корнер на границата на вратарското поле, където Йонас Там се измъкна и стреля с глава, но покрай лявата греда на Вуцов в аут.

74'
  • Кристиан Нвачукву пък се появи на мястото на Уме Емануел.

69'
  • Нови две смени в състава на домакините – Мохамед Брахими бе заменен от Ехидже Укаки.

69'
  • ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Капитанът Ивелин Попов се пребори за топката на десния фланг до аутлинията и центрира на далечната греда. Там непокрит беше оставен Мартин Секулич, който скочи високо и стреля в глава, но в десния страничен стълб на вратата на Вуцов.

63'
  • Втората промяна – Емил Мартинов отстъпи мястото си на Емил Стоев.

62'
  • Две сметни и в Славия – Ерол Дост замени Мартин Сораков.

62'
  • Втори жълт картон и за играч на Славия – получи го Емил Мартинов.

60'
  • Втората промяна – Мартин Секулич влезе на мястото на Джеймс Ето’о.

59'
  • Две промени в състава на Ботев Пд – Янис Карабельов замени Дилан Мертенс.

59'
  • ОТМЕНИХА ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА СЛАВИЯ! Пет минути след почивката огромна грешка в защитата на Славия едва не доведе до изгонването на вратаря Светослав Вуцов. Топката беше върната нескопосано към стража, който трябваше да излезе извън наказателното си поле и да прави шпагат срещу дебнещия Мохамед Брахми, който падна на тревата, а съдията Георги Давидов показа червен картон на вратаря. След няколко минути на разглеждане на ситуацията със системата ВАР, обаче, реферът промени решението и отмени червения картон за Вуцов, показвайки му само жълт. Повторенията ясно показаха, че вратарят първо играе с топката, а след това закача своя противник.

50'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+3'
  • Две минути добавено време на първата част.

45+1'
  • Първи жълт картон в двубоя – получи го Исак Соле от Славия.

45'
  • ПРОПУСК ЗА СЛАВИЯ! Вратарят на домакините Ханкич изби едно центриране отдясно в наказателното поле, но топката попадна в Соле. Той премина между трима играчи на Ботев, влезе в наказателното поле, размина с техника и Антоан Конте, след което шутира от чудесна позиция, но Ханкич реагира и предотврати сигурен гол.

42+1'
  • ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Капитанът Ивелин Попов откри! Гостите разиграха по чудесен начин заучено положение от корнер. Той бе изпълнен от Тони Тасев,, който направи отлично двойно подаване с Мартин Сораков. Топката се върна в Тасев, който центрира в наказателното поле, а там Галин Иванов хвана неподготвена защитата на Ботев и от около дузпата с едно докосване не остави шансове на Ханкич.

33'
  • НОВ ШАНС ЗА БОТЕВ! Половин час след началото късметът покри „белите“. Мохамед Брахими проби през центъра и стреля. След рикошет в защитник Вуцов беше хванат в крачка, но за негово щастие топката премина на сантиметри покрай десния му страничен стълб в корнер.

30'
  • ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА ОТ СТРАНА НА БОТЕВ ПД! Балоянис получи топката на левия фланг, влезе в наказателното поле и опита да намери Уме Емануел, който падна на тревата след съприкосновение с Исак Соле, но главният съдия Георги Давидов даде знак играта да продължи. Нигерийският футболист на „канарчетата“ продължи да се превива на терена, но в крайна сметка нарушение и дузпа не бяха отсъдени, тъй като Соле изглежда е играл първо с топката, преди да свали на земята опонента си.

24'
  • ШАНС ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ! Джеймс Ето’о получи в половината на Славия и с чудесен пас между линиите изведе на скорост отдясно в наказателното поле Уме Емануел, който стреля към далечния ъгъл покрай вратаря Светослав Вуцов, но топката премина покрай гредата в аут.

8'
  • Първи ъглов удар в двубоя, който бе на сметката на Ботев Пловдив, от който не произлезе нищо по-интересно след центрирането на капитана Ивелин Попов.