• Медицинска помощ се оказва на Николай Минков, който предотврати по много добър начин опасност в наказателното поле.

• Центриране в наказателното поле на Дончев, Калкан засече топката, но тя излезе в страни от вратата.

• Василев на мястото на Димов

82'
  • Мараш вместо Нвачукву

82'
  • Исмаил Иса навлезе в наказателното поле, но заобиколен от защитници на съперника, като не успя да ги преодолее, за да стреля.

80'
  • Жълт картон за Димов

78'
  • Клаудиу Кешеру излезе сам срещу вратаря, на отлична позиция за обстрел, но топката се отби в неравния терен и го подведе, за да не успее да стреля добре.

75'
  • Акере сместо Укаки

72'
  • Пачеко на мястото на Милушев

70'
  • Исмаил Иса на мястото на Панайотов.

70'
  • ВАР преглежда ситуация за евентуална игра с ръка след удар с галва на Атанас Чернев, топка се отби в защитник на гостите, но не и в ръката му, за да бъде отсъден наказателен удар.

64'
  • Страхотен удар отдалеч на Ивелин Попов, но топката минава встрани от вратата на Черно море.

60'
  • Жълт картон за Балоянис

56'
  • Добър шанс за домакините. Атанас Чернев засече пракрасно фентириране от пряк свободем удар, но право в ръцете на вратаря на гостите Пламен Илиев.

52'
  • Илиан Илиев реши да предприеме първа смяна на почивката. Пуска в игра Клаудиу Кешру на мястото на Тейшейра.

46'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част.

45'
  • Жълт картон за Ален Корошец

36'
  • Гредата спаси Ботев Пд. След разбъркване в наказателното поле при центирана топка, Росен Стефанов стреля с глава, но топката се отби в страничния стълб.

34'
  • Играта е съсредоточена предимно в центъра на терена, като двата тима не достигат до опасности пред вратите.

24'
  • Гласувай за ИГРАЧ НА МАЧА. Дай своя вот ТУК!

10'
  • Гол за Ботев Пд. След центриране от корнер, защитата на Черно море не успя да се справи, топката се отби в защитник, след това вратарят Пламен Илиев изби, с лека парабола топката кацна на главата на Вини Трибуле, който отблизо засече за 1:0.

6'
  • Теренът на стадион "Христо Ботев" отново не е в идеално състояние.

2'
  • Начало на мача

• Душан Керкез получи специален плакет, тъй като вече има 50 мача начело на Ботев Пд - 50 двубоя, 26 победи, 9 равенства, 15 загуби. Първият чуждестранен треньор, извел Ботев до Купата на България.