• 60’ Лъчезар Балтанов
  • 71’ Алваро Юлиано
  • КРАЙ НА МАЧА

90+3'
  • 2 минути продължение на мача.

• Последна смяна за Ботев - Стивън Петков замени Виана.

73'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 1:3! Какво изпълнение на Алваро Юлиано! Резервата за Локомотив Аристоте Фонду допусна голяма грешка и позволи на Лъчо Балтанов да го изпревари за една спорна топка в наказателното поле. Капитанът на Ботев веднага извади към дъгата за Юлиано, който нанесе убийствен шут право в горния десен ъгъл. Никакви шансове за вратаря.

71'
  • Последна смяна за Локо ГО - Якуб Идризов седна на пейката, вместо него Кевин Осеи.

71'
  • Жълт картон за вратаря на Локо ГО Ивайло Крушарски.

70'
  • Втора смяна в Ботев - Афонсо напусна игра, вместо него Тони Тасев.

66'
  • Втора смяна в Локо Пд - Кристиян Димитров замени Милен Савов.

64'
  • Първа смяна в Локо Горна Оряховица - Фонду се появи за сметка на Бедри Рюстемов.

60'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 1:2! Лъчо Балтанов отново се разписа, само 3 минути след първото си попадение! Йордан Минев изпрати балонно центриране към наказателното поле, където никой не попречи на халфа да стреля с глава. Той го направи изключително точно и от 8-9 метра изпрати топката първо в десния стълб, а после и в мрежата.

60'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 1:1! Балтанов доказа колко важен е за пловдивчани. Фелипе Бризола вся смут при границата на наказателното поле, където двама противникови играчи не успяха да му отнемат. Топката стигна до Балтанов, който веднага нанесе шут, а рикошет в крака на Ивайло Тодоров направи топката невъзможна за вратаря.

57'
  • Страхотно спасяване на Крушарски! Дуде Ндонгала сам си създаде пространство за стрелба от около 22 метра. Тъмнокожият футболист отправи топовен шут към горния десен ъгъл, а Крушарски отвърна с акробатична намеса, с която изби в корнер.

54'
  • Първата смяна за Ботев още на почивката - Серкан Юсеин, който сбърка за гола на Локо ГО, седна на пейката, а на терена се появи капитанът Лъчезар Балтанов.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Главният съдия Ангел Ангелов не даде нито секунда продължение.

45'
  • Афонсо с голяма лекота свали топката към Фернандо Виана в наказателното поле, а защитник на Локомотив реагира бързо и изби. Кълбото остана в пеналта, а Серкан Юсеин опита центриране отдясно, което защитниците пресякоха.

37'
  • Извън прекия свободен удар на Юлиани носителят на Купата Ботев не може да създаде нищо пред вратата на Ивайло Крушарски. В играта на пловдивчани липсва всякакъв синхрон, а това улеснява максимално домакините към този момент.

• Жълт картон за Радослав Терзиев от Ботев, който с фаул спря откъсващия се по лявото крило Балъков.

29'
  • Греда за Ботев! Какъв шут на Алваро Юлиано! Това беше първата опасна ситуация за Ботев, а бразилецът разтресе напречната греда. Гостите получиха пряк свободен удар на около 26-27 метра. Юлиано се засили и изпълни със страшна сила към вратарския ъгъл, топката мина с адска скорост през ръцете на Крушарски и улучи напречната греда. За късмет на вратаря тя се върна навътре в терена, а не се удари в гърба му, каквато вероятност съществуваше.

20'
  • Жълт картон за Алваро Юлиано от Ботев.

8'
  • Скоростен пробив на Дуде Ндонгала отляво. Крилото стигна почти до аутлинията и центрира, а вратарят Ивайло Крушарски излезе лошо и остана под топката. За негов късмет никой в наказателното поле не успя да играе с топката.

6'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ГО - 1:0! Още във втората минута Деян Христов бележи! Гостите от Пловдив сбъркаха досадно в собствената си половина, а Антоний Балъков получи отдясно пред наказателното поле и веднага нанесе силен шут. Топката намери близката греда и мина зад гърба на плонжиралия Кайзер, а Деян Христов бе на точното място, за да вкара на празна врата.