• КРАЙ НА МАЧА. Пирин унищожи Славия с 4:0 в 24-ия кръг на Първа лига.

• Последна смяна в Пирин - Тони Тасев замени Криситян Кощрна.

83'
  • Шанс за Славия! Божидар Васев проби по крилото и вдигна топката към 18-годишния Калоян Кръстев, който опита изстрел с глава. Сантиметри разделиха младока от това да намери долния ляв ъгъл.

82'
  • Втора смяна - Антон Костадинов седна на пейката, на негово място Тодор Траянов.

81'
  • ГОЛ ЗА ПИРИН - 4:0! Защитата на Славия тотално рухна, а Станислав Костов се възползва! Александър Башлиев като на шега метна дълъг пас към нападателя, който проби необезпокояван през центъра, финтира вратаря и реализира на празна врата.

81'
  • Последна смяна в Славия - Сердер Сердеров напусна, на негово място Калоян Кръстев.

79'
  • ГОЛ ЗА ПИРИН - 3:0! Невероятно изпълнение на Румен Сандев! Станислав Костов овладя топката в наказателното поле и шутира силно, а Омар Абуд изби високо извън наказателното поле. Сандев изобщо не остави топката да тупне на земята, а я посрещна с убийствено воле, което срещна дясната греда, преди да влезе в мрежата.

78'
  • Страхотно спасяване на Стергиакис! Иван Цветков изведе чудесно Станислав Костов в наказателното поле, а нападателят опита красиво да прехвърли вратаря на Славия, който със сетни мъки отрази.

77'
  • Шут на Иван Минчев от пряк свободен удар, който доведе до рутинна намеса от Макенджиев.

76'
  • Жълт картон за Кристиян Кощрна от Пирин.

75'
  • ГОЛ ЗА ПИРИН - 2:0! Орлин Старокин отбеляза с хубав изстрел! Башлиев получи хубав извеждащ пас от Иван Цветков в пеналта и макар да забави атаката, върна встрани за Кощрна, който изпрати перфектно центрира към намиращия се около границата Старокин. Халфът овладя и нанесе силен шут с левачката през съперник, за да прониже долния ляв ъгъл.

69'
  • Шанс за Славия! Защитата на Пирин подцени присъствието на Сердеров в пеналта и руснакът от труден ъгъл отправи нелош изстрел. Макенджиев се справи със ситуацията и улови.

66'
  • Втора смяна в Славия - Емил Мартинов напусна, Иван Минчев се появи на негово място.

60'
  • ГОЛ ЗА ПИРИН - 1:0! Иван Цветков не трепна при дузпата, която сам изпроси. Опитният нападател шутира силно в долния ляв ъгъл и макар влезлият Стергиакис да усети посоката, нямаше шанс да отрази.

57'
  • Славия беше принуден да прави смяна. Ивайло Димитров беше жертван, за да може да влезе в игра втория страж Стергиакис.

57'
  • ДУЗПА ЗА ПИРИН И ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КИРЕВ! Изключително глупава намеса на Кирев, който излишно фаулира Иван Цветков. Нападателят се оказа очи в очи срещу вратаря и си поведе топката доста встрани от ввратата, ала вратарят на Славия се хвърли в краката му и го препъна. Тъй като това му беше втори жълт картон, стражът беше изгонен.

55'
  • Греда за Пирин! Омар Абуд за малко да си отбележи автогол след последвалия ъглов удар. На първа греда защитникът скочи да изчисти, но вместо това насочи острото центриране към вратата си. Кирев имаше късмет, че кълбото намери напречната греда.

50'
  • Страхотен шанс за Пирин! Иван Цветков изпрати перфектно центриране от фаул към наказателното поле на Славия. Орлин Старокин се извиси и стреля чудесно с глава, а Марио Кирев се хвърли на атрактивен плонж, за да избие в ъглов удар.

49'
  • Жълт картон за Владимир Семерджиев от Славия.

48'
  • Първа смяна в Пирин, още на почивката. Опитният Иван Цветков се появи в игра за втората част, а на терена не излезе Димитър Благов.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините от Пирин подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • Голям гаф на Марио Кирев, който му струваше и жълт картон. Стражът много несръчно не успя да улови отскочилата нависоко топка след центриране на Благов от фаул. Тя мина между ръцете му във вратарското поле и бе цяло чудо, че домакините стигнаха само до корнер. Кирев атакува бурно съдията Валентин Джелезов с претенции за нарушение на Румен Сандев. Стигна се и до физически контакт между Кирев и рефера, който резонно му вдигна картон.

40'
  • Медицинска помощ за Кристиян Кощрна от Пирин. Словакът изглежда сериозно контузен и напусна терена с помощта на лекарите.

35'
  • Жълт картон за Благой Макенджиев от Пирин.

33'
  • Никак нелоша ситуация за Славия! Янис Карабельов проби отдясно и центрира високо към наказателното поле. Топката прескочи всички и стигна до Божидар Васев, който овладя и нанесе тежък удар към далечния ъгъл. Защитник на Пирин подложи крак, а след рикошета Ивайло Димитров се размина непохватно с топката.

32'
  • Първа 100-процентова възможност! Станислав Костов запази топката отдясно по атаката под напора на няколко "бели" бранители. Таранът се обърна и центрира добре към Димитър Благов, който опита параболичен изстрел с глава към горния ляв ъгъл. Марио Кирев се пресегна със сетни сили и първо отрази, а после улови топката.

29'
  • Пряк свободен удар за Пирин отляво до тъчлинията, който Старокин центрира към близката греда. Станислав Костов овладя с гръб към вратата и умело върна назад към Рос Дженкинс, който шутира от 16-17 метра. Топката срещна тялото на играч в бял екип и излезе в корнер.

15'
  • Жълт картон за Румен Сандев от Пирин, който задържа Васев за фланелката.

11'
  • Първо по-сериозно положение. Янис Карабельов опита да стреля към вратата от около 23-24 метра. Стилиян Николов блокира с шпагат, а Ивайло Димитров опита да догони топката в наказателното поле, ала Юлиян Попев го изпревари.

11'
  • Първи жълт картон в мача, той бе за Божидар Васев от Славия. Крилото на "белите" с много агресивен шпагат фаулира Антон Костадинов.

10'
  • На този етап нищо интересно в откриващите минути на мача. Доста грешки в центъра на терена и от двата отбора.

• НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за гостите от Славия.

• Срещата ще започне с минута мълчание в памет на Виктор Андонов. Легендата на благоевградския футбол почина тази седмица на 76-годишна възраст.

• Стадион: Христо Ботев, Благоевград
    Рефер: Валентин Железов
    Излъчва: Diema, Diema