• 64’ (д) Давиде Мариани
  • 81’ Паулиньо
  • КРАЙ НА МАЧА.

90+5'
  • Макенджиев някак успя да спаси Дунав тук! Мартин Петков беше оставен да стреля с глава в наказателното поле, а топката рикошира в бранител и отиде на пътя на Мазурек, който беше на не повече от 3 метра пред голлинията. Вратарят на домакините някак отрази шута на аржентинеца, а после затисна отскочилата нависоко топка.

90+4'
  • Жълт картон за Ахмед Ахмедов от ДУнав.

90+3'
  • Решителна изява Нуно Рейш! Яник Каргас подцени посоката на един извеждащ пас към Сандро Семедо, който заради позиционната грешка на гръка изскочи съвсем сам срещу вратата. Португалецът имаше възможност да комбинира с непокрития Ахмедов, ала реши да завършва сам и Нуно Рейш със самоотвержен шпагат парира. Ахмедов пък беше бесен на своя съотборник.

90+2'
  • 4 минути добавено време на мача.

• Последна смяна в Левски - Станислав Иванов отстъпи мястото си на Мартин Детелинов Петков.

82'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:4! Паулиньо също се разписа! Грешка на Георги Динков подари топката на "сините" пред дъгата, а тя бързо стигна до Паулиньо. Бразилецът използва силния си десен крак, за да нанесе не много силен, ала пределно точен шут по земя в долния ляв ъгъл.

81'
  • Втора смяна в Левски - Мариани получава почивка след силното си представяне, вместо него Франко Мазурек.

76'
  • Последна смяна за Дунав - Самир Аясс слага точка на повторния си дебют за Дунав. Вместо него до края ще играе Фернандо Кавалканте.

74'
  • Спасяване от Макенджиев! Горанов се включи много мощно по левия фланг и почти от аутлинията успя да върне топката по трева назад към Мариани. От около 13 метра швейцарецът стреля без подготовка, а Макенджиев реши да не рискува и боксира мощния шут.

70'
  • Втора смяна в Дунав - Сандро Семедо дебютира за русенци за сметка на друг играч, който записва първи мач - Стефан Христов.

68'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:3! Мариани беше хладнокръвен от 11-те метра. Швейцарецът стреля ниско в левия ъгъл, а Макенджиев пое в обратната посока.

64'
  • ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванвов се измъкна зад гърба на Динков, който тръгна да догонва. Точно когато влезе в пеналта, младокът рязко спря на място и реално предизвика контакта с бранителя, който извърши нарушение.

62'
  • Жълт картон за Александър Исаевски от Дунав, а острият му шпагат в краката на Райнов доведе до спречкване. Макар бранителят на русенци да игра с топката, влизането му беше доста опасно. Двамата се сбутаха и трябваше Кабаков да ги разтървава.

58'
  • Първа смяна в Левски - Станислав Костов седна на пейката, вместо него Илия Димитров.

55'
  • Първа смяна за Дунав - Михаил Милчев зае мястото на Илия Мунин.

53'
  • Жълт картон за Илия Мунин от Дунав.

52'
  • НЕВЕРОЯТНИ ПРОПУСКИ НА КОСТОВ В РАМКИТЕ НА СЕКУНДИ! Станислав Иванов напредна чудесно и получи в дълбочина отдясно в наказателното поле и с полувисоко центриране сви към непокрития Костов. Таранът шутира към долния ляв ъгъл, а топката срещна страничния стълб. След това той опита и добавка от нулев ъгъл, която Макенджиев парира.

51'
  • ГОЛ ЗА ДУНАВ - 1:2! Ахмедов връща интригата в срещата! "Сините" сами си навлякоха неприятностите. Рейш и Горанов размениха прекалено много безцелни пасове един между друг, а португалецът се оказа притиснат от Христов и сбърка. Селеменев пресече и моментално изведе Ахмедов съвсем сам срещу вратаря. Каргас опита всичко, за да дебалансира тарана, който запази присъствие на духа и реализира.

47'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Левски подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без никакво продължение от Кабаков.

45'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 0:2! Огромна грешка на вратаря Макенджиев доведе до попадението на Станислав Иванов, а не за първи път опитният страж допуска подобни неточности. Мартин Ковачев върна топката към своя вратар, който не я отигра веднага, а понечи да дава пас, без да е особено притиснат от Станислав Костов. Макенджиев на практика изрита топката право в краката на Мариани, който беше на около 30-32 метра от вратата, а разредената защита на домакините нямаше как да противодейства на паса към Иванов, който технично плъзна топката покрай вратаря.

38'
  • Изстрел на Хали Тиам от около 24 метра. Сенегалецът опита късмета си, но улучи топката в скрита локва на терена и изстрелът едва-едва се дотъркаля до ръцете на Макенджиев.

34'
  • Ъглов удар за Дунав отдясно по нападението. Самир Аясс центрира чудесно, а на метър пред вратарското поле Ахмедов беше съвсем непокрит. Таранът обаче остана под топката при изстрела и изпрати топката в аут.

29'
  • Спасяване от Макенджиев! Центрирането на Мариани от ъглов удар отляво по "синята" атака изглеждаше балонно, но се оказа отрепетирано. Станислав Иванов пое технично в далечния край на наказателното поле и шутира по диагонала, а Макенджиев отрази с крак.

28'
  • ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Костов с втори голям пропуск! Давиде Мариани отново блесна с идеален пас по тревата, който позволи на Костов да нахлуе отдясно в пеналта. Нападателят чукна топката напред и нанесе изстрел с десния крак от около 8-9 метра. Макенджиев беше преодолян, а кълбото отскочи от левия страничен стълб и излезе в аут.

27'
  • Какъв пропуск на Станислав Костов! Левски изпълни по неуспешен начин статично положение, а отбитата топка се върна отново при Мариани. Швейцарецът повторно отправи топката остро към вратарското поле, където Ковачев остана под нея, а от 4-5 метра Костов с глава стреля в аут покрай лявата греда. Разбираемо нападателят се хвана за главата след това си действие.

22'
  • Пореден опит на Дунав от дистанция. Стефан Христов отправи нелош изстрел от 19-20 метра, но отново право в ръцете на Миятович.

18'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 0:1! Дунав беше матиран с атака отляво! Паулиньо получи топката срещу Инкоом и изчака набега на Горанов, който за разлика от друг път се вряза навътре към наказателното поле, между крайния и централния защитник. Бразилецът намери своя съотборник с хитър пас, а българският национал върна към точката на дузпата, откъдето Давиде Мариани нанесе безупречен нисък шут до лявата греда.

15'
  • Изненадващо или не, в първите 10-ина минути от мача Дунав по нищо не отстъпва при контрола над топката. Играчите на Людмил Киров засега не успяват да пробият по-опасно дефанзивния блок на "сините"."

• Ахмедов с добра техника спечели пряк свободен удар отдясно по атаката, а Аясс се зае да центрира. Халфът се справи доста добре и търсеше зоната при далечната греда, където с известна доза късмет изстрелът на Ковачев с глава беше париран. Впоследствие Миятович успя да спечели битката за спорната топка във вратарското поле.

8'
  • Първи точен удар в мача! Ахмед Ахмедов получи пространство и нанесе силен шут от границата на дъгата. Нападателят обаче се подхлъзна и изпрати топката право в тялото на Миятович.