• Трета смяна и за Ботев - Неделев напусна терена, вместо него Серкан Юсеин.

86'
  • Втора смяна в Ботев - Лазар Марин замени получилия травма Йордан Минев.

83'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 3:0! Ндонгала също откри сметката си за "жълто-черните"! Французинът получи отляво и не с много бърза крачка тръгна навътре към наказателното. С рязък финт той остави Пламен Крумов на място, след което стреля фалцово по тревата. Пиргов също не се намеси докрай убедително и топката се оплете в мрежата.

79'
  • ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН ЗА ВАНЧО ТРАЯНОВ! Най-опитният в редиците на Локомтив извърши глупав фаул и това му костваше изгонване.

76'
  • Последна смяна за Локомотив - Димитър Велковски замени Серджо.

74'
  • Какъв протуск на Стивън Петков! Страхотна триходова комбинация между Неделев, Балтанов и нападателя. "Осмицата" на Ботев с елегантен пас намери Балтанов в пеналта, а той се обърна и върна към точката на дузпата, където Петков стреля моментално. В последния миг защитник подложи крак и топката премина на сантиметри покрай левия стълб.

72'
  • Жълт картон за Ванчо Траянов от Локомотив.

70'
  • Втора смяна в Локомотив - Аяри напусна игра, вместо него Дино Мартинович.

68'
  • Първа смяна в Ботев - Афонсо сяда на пейката, вместо него Стивън Петков.

61'
  • Първа смяна в Локомотив - Марчев напусна игра, вместо него Димо Бакалов.

55'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 2:0! Тодор Неделев бе безкомпромисен! Националът нанесе много прецизен шут в долния десен ъгъл, докато Пиргов отиде в другата посока.

51'
  • Жълт картон за Ивайло Марков от Локомотив.

50'
  • ДУЗПА ЗА БОТЕВ! Бризола центрира от ъглов удар и качи топката право върху главата на Терзиев. Той отправи изстрел, който Ивайло Марков спря с ръка в пеналта.

50'
  • НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45'
  • Мачът много сериозно загуби темпо във финалния четвърт час от първото полувреме. Забелязва се умора в играта и на двата отбора.

• Жълт картон за Пламен Крумов от Локомотив. Защитникът плати цената заради натрупване на нарушения.

• Какво спасавяне на Пиргов! Неделев без малко да запише втора асистенция по идентичен начин. Този път той изведе фронтално срещу вратата капитана Лъчо Балтанов. Халфът имаше достатъчно време, за да нагласи топката и да стреля, но Пиргов с една ръка парира опита му за прехвърляне. Впоследствие Афонсо опита добавка с глава, която обаче от твърде далеч, а Пиргов вече се бе върнал, за да улови.

26'
  • Страхотна контраатака на Ботев и атрактивен шут на Неделев! Само с няколко паса топката стигна до Ндонгала отляво, а французинът обърна фронта на атаката с дълъг пас за  Неделев. Звездата на Ботев стигна кълбото до ъгъла на наказателното поле и моментално стреля по диагонала, ала встрани от целта.

25'
  • Пряк свободен удар за Ботев от около 24 метра леко по диагонал. Неделев пробва фалцов шут над стената, който Пиргов с леки колебания улови.

21'
  • Голям шанс пред Локомотив! Симеон Райков центрира от ъглов удар отдясно по атаката и насочи топката към близката греда. Пауло Серджо отклони тънко към вратата, а Чворович не се намеси докрай добре. Кълбото продължи движението си към вратата, а Йордан Минев трябваше да чисти от голлинията.

18'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 1:0! Афонсо бележи дебютния си гол именно в градското дерби! Страхотна асистенция на Неделев, който разсече централната защита с извеждащото си подаване. Афонсо излезе очи в очи с Пиргов, финтира го и стреля, а топката мина под шпагата на хвърлилия се пред голлинията Пламен Николов.

13'
  • Първа чиста възможност за Ботев! Неделев и Афонсо разиграха технично, а нападателят демонстрира хубава визия и опъна пас наляво за Дуде Ндонгала. Тъмнокожият футболист бе напълно сам и имаше цялото време на света, за да шутира от около 10-11 метра по диагонала. Изстрелът му обаче се оказа слаб и попадна право в ръцете на Пиргов.

10'
  • Райков беше на косъм! Какъв изстрел! Аяри запази високата топка пред наказателното поле на Ботев и я свали към Райков. Последният без забавяне шутира от около 20-ина метра, а Чворович само изгледа как топката облиза външната страна на мрежата зад левия му стълб.

8'
  • Жълт картон за Густаво Афонсо от Ботев Пд. Нападателят го заслужи с очевадна симулация. Иначе атаката на домакините си я биваше и премина през Балтанов и Неделев, като последният центрира в пеналта. Афонсо свали към Бризола, който загуби топката, а после дойде пльоосването на бразилския нападател.