Португалия
Конго
Англия
Хърватия
Гана
Панама
Узбекистан
Колумбия
Чехия
Република Южна Африка
Швейцария
Босна и Херцеговина Златан Ибрахимович засипа с похвали Александър Исак след силното представяне на нападателя при победата на Швеция с 5:1 над Тунис в първия мач от груповата фаза на Световното първенство. Футболистът на Ливърпул се отличи с гол и две асистенции, а след края на срещата заслужено бе избран за Играч на мача.
Спортни новини на NOVA (15.06.2026) обедна емисия1
Шведската легенда подчерта, че Исак вече не просто трябва да бъде поставян сред най-добрите нападатели в света, а е показал това с представянето си на най-голямата сцена.
„Затова се смея, когато ме попитат дали Александър Исак се нарежда между най-добрите нападатели в света. Днес нямаше дебат, а имаше демонстрация. Един гол, две асистенции, Играч на мача. Той не само игра добре, той контролираше мача. Всяка опасна атака минаваше през него”, заяви Ибрахимович.
🚨Ibrahimović on Alexander Isak winning MOMT on his World Cup debut against Tunisia in their opener.
— Inside Reality Football (@RealityLfc) June 15, 2026
🗣️“Isak really deserve this moment and much applause from everyone for that performance, I thought for a second I was watching him in the Newcastle United colors but then I… pic.twitter.com/lkf6AjqCQ0
Според него най-впечатляващото в играта на Исак е лекотата, с която успява да влияе върху развитието на двубоя. Ибрахимович акцентира върху спокойствието, интелигентното движение и способността на нападателя да решава ситуации с едно докосване или едно правилно решение.
„Това, което ме впечатли най-много, бе как го направи да изглежда толкова лесно. Някои играчи имат нужда от десет възможности, за да направят разлика. Исак има нужда от един момент и внезапно целят мач се променя. Тунис имаше защитници около него целия двубой, но това нямаше значения. Той беше толкова бърз в мисленето, толкова спокоен във владеенето на топката и толкова интелигентен в движението си. Казвал съм го и преди, ще го кажа пак. Швеция не само е по-добър отбор с Исак, те са напълно различен отбор. Съперниците се подготвят различно, когато знаят, че той ще е на терена. Плашещото е, че той продължава да се подобрява. Повечето нападатели са доволни с един гол. Исак иска да вкарва, създава, доминира и решава мачове. Ако продължава така, хората ще говорят за него като една от звездите на Световното”, допълни той.













