Отборът на Северна Македония разгроми с 5:0 Армения при визитата си в Ереван.

Головата фиеста започна бившият футболист на Палермо Александър Трайковски в 22-ата минута. Около 15 минути по-късно Енис Барди удвои преднината на западните ни съседи, след пас на Елмас.

Резултатът се запази 2:0 до почивката, като отново македонците бяха по-активните на терена.

След паузата Енис Барди реализира две дузпи – в 66-ата и в 90-ата минути на срещата, а между тях Милан Ристовски отбеляза четвъртия гол за участниците от тазгодишното Европейски първенство.

С победата си Северна Македония се изкачи на второ място във временнот класиране в група J, на точка пред Румъния. Арменците от своя страна са с три точки по-малко от днешния си съперник и на две от „мамалигите“, но заради лошата си голова разлика загубиха шанс да завоюват втората позиция.