Андора
Малта
Австрия
Израел
Косово
Република Ирландия
Лихтенщайн
Литва
Нидерландия
Германия
Норвегия
Дания
Португалия
Уелс
Сърбия
Гърция
Армения
Латвия
Грузия
Северна Ирландия
Унгария
Украйна
Италия
Белгия
Черна Гора
Кипър
Полша
Босна и Херцеговина
Швеция
Румъния
Турция
Франция Футболистите на Босна и Херцеговина бяха пасивни и не се възползваха от шансовете си, каза селекционерът на тима Сергей Барбарес, след като неговите възпитаници завършиха наравно 1:1 с Канада в първия си мач от група Б на Световното първенство, въпреки че беше доволен от резултата.
„Оставихме инициативата на канадците, играехме с ниски блокове и предимно в защита“, каза Барбарес пред медиите след срещата.
"И двата отбора обаче заслужаваха точката и резултатът е задоволителен", добави той.
Барбарес изрази специални похвали за отбора си пред лицето на шумната домакинска публика, която аплодираше всяка атака и всяко докосване на топката от тима на Канада.
„Играехме откриващ мач пред пълен стадион, имаше 80% канадските фенове. Това е огромен натиск и в същото време е огромен комплимент за моя отбор, че не се поддаде на този натиск“, коментира треньорът.
Той също така изрази надежда, че 40-годишният нападател Един Джеко, който беше на пейката, ще играе в следващия мач срещу Швейцария в Лос Анджелис. След това Босна завършва груповата фаза с двубой срещу Катар.
Изчистване от голлинията на ветерана Сеад Колашинац попречи на Канада да изравни в началото на второто полувреме. Барбарес подчерта опита на Колашинац, казвайки, че очаква подобни неща от защитника.
„Очаквам той да държи целия отбор заедно, да го води и това е, което той направи по първокласен начин“, допълни той.
Треньорът също се вдъхнови от борбата, показана от отбора му, и вярва, че те ще натрупат ценен опит от мача.
„Трябва да поздравя канадския отбор. Те бяха невероятно физически подготвени, невероятно интензивни. Имаха си план и знаеха как да го осъществят“, завърши Барбарес, цитиран от агенция Ройтерс. / БТА