Колумбия спря победния ход на Бразилия в световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Неймар и компания загуиха първите си точки в кампанията, завършвайки 0:0 на стадиона в Баранкийя.

Домакините започнаха отлично, като още в първата минута вратарят на Ливърпул Алисон трябваше да се намесва след изстрел на Хуан Кинтеро. Малко по-късно пропуск направи и Йери Мина. Отговорът на “селесао” не закъсня, но Неймар пропусна да се разпише след удар от дистанция. В средата на полувремето и Фред не успя да се възползва от отлично подаване на Неймар.

През второто полувреме бразилците притиснаха своя съперник и успяха да вкарат, но попадението на Рафиня беше отменено след намеса на ВАР.

С равенството Бразилия остана начело в класирането с 28 точки от 10 мача пред Аржентина с 22. Колумбия заема петото място с 15 пункта.