Хърватия победи Русия с 1:0 сред автогола на Фьодор Кудряшов в 81-ата минута. „Ватрените“ бяха по-добри през целия мач на наводнения терен в Сплит и заслужено завоюваха победата, с която изместиха Сборная от първата позиция, а с това си спечелиха и класиране на Мондиал 2022 в Катар.

Първият точен удар дойде в петата минута и бе дело на Иван Перишич, който добре проби отляво, влезе навътре и стреля, но ударът му бе в ръцете на Сафонов. Няколко минути по-късно пък пред Крамарич се откри страхотна възможност - центриране отдясно намери тарана непокрит в наказателното поле, но той от своя страна с глава не успя да насочи топката добре и Сафонов отново улови.

Следващите минути предложиха повече центрирания и не толкова опасни атаки от тима на Далич, преди в 24-ата минута убедителния до този момент Сафонов да избие лошо една топка, която попадна на крака на Брозович. Халфът на Интер стреля с левия крак, но ударът му мина встрани от вратата на Русия.

Втората част започна точно както и първата - силен натинск на балканците им донесе нов стопроцентов шанс да открият. Центриране отдясно на Юранович намери Пашалич, който надскочи Дивеев и от няколко метра с глава намери тялото на руския вратар. Пореден рейд на Перишич минута по-късно завърши с изстрел, но той се отби в руски защитник току пред вратата на "Сборная". След корнера имаше сериозни претенции от страна на домакините за дузпа, след игра с ръка, но Маккели бе непреклонен.

Близо четвърт час след началото на второто полувреме и само минута след влизането си на терена, Бруно Петкович стреля с глава от 2-3 метра, но за пореден път Сафонов бе на мястото си. 60 секунди след изстрела на мощния таран, Брозович стреля от дъгата този път със силния си десен крак, но и този му опит бе неточен.

Първият удар за Русия в мача дойде едва в 74-ата минута след контаатака, Заболотний обаче не успя да довърши атаката на своите и да довкара след спасяването на Гърбич.

Усилията на Хърватия най-после дадоха резултат като след центриране на Йосип Брекало Кудряшов вкара в собствената си врата.

Хърватия 1:0 Русия:

1:0 Кудряшов(автогол) 81`

Хърватия(4-3-3): Иво Гърбич - Йосип Юранович(Йосип Брекало), Деян Ловрен, Йоско Гвардиол, Борна Соса - Лука Модрич, Марсело Брозович, Марио Пашалич(Марко Ливая) -  Никола Влашич(Бруно Петкович), Андрей Крамарич(Йосип Станишич), Иван Перишич

Селекционер: Златко Далич

Русия(4-3-3): Матвей Сафонов - Вячеслав Караваев, Игор Дивеев, Георги Джикия, Фьодор Кудряшов - Даниил Фомин(Даниил Глебов), Дмитрий Баринов, Александър Головин(Дмитрий Чистяков) - Алексей Йонов(Роман Зобнин), Фьодор Смолов(Антон Заболотний), Зелимхан Бакаев(Андрей Мостовой)

Селекционер: Валерий Карпин

Съдия: Дани Маккели, Холандия

Стадион: "Полют", Сплит