Тимът на Иран остави писмо в съблекалнята си на стадион „СоФи“ в неделя, изразявайки своята благодарност към Лос Анджелис за гостоприемството по време на Световното първенство. Отборът заяви, че си тръгва с достойнство след нулевото равенство срещу Белгия, което запази надеждите им за класиране в елиминационната фаза на турнира.
До момента Лос Анджелис беше домакин и на двата мача на Иран от група G, като между срещите тимът се завръщаше в базата си в Тихуана, Мексико.
Поради строги ограничения, свързани с престоя им в САЩ, иранският отбор е принуден да пътува за мачовете си директно от Мексико. Освен това на част от спортно-техническия щаб и официалните лица на Иран изобщо бе наложена забрана за влизане в страната. Американските власти заявиха, че организацията около пътуванията на отбора ще продължи да се преценява, докато преговорите за облекчаване на някои от мерките остават в ход.
Старши треньорът на Иран - Амир Галенои, многократно разкритикува наложените рестрикции, подчертавайки, че неговият състав е изправен пред предизвикателства, с каквито никой друг отбор на Мондиала не се е сблъсквал.
Официално разпространената от Иранската футболна федерация бележка гласи:
„От древна Персия преди хиляди години до цивилизования Иран днес, духът на Иран остава жив и непоколебим. Благодарим ти, Лос Анджелис, за твоето гостоприемство. Пристигнахме в Лос Анджелис с гордост, състезавахме се с чест и си тръгваме с достойнство.“
В писмото се изразява и специална благодарност към иранските привърженици, които са дали сърцето, гласа и душата си в подкрепа на отбора по време на двата двубоя. Текстът завършва с призив за мир, уважение и приятелство между всички нации.
След като в първия си мач на стадион „СоФи“ Иран завърши наравно 2:2 с Нова Зеландия, в последния си и решителен двубой от груповата фаза тимът ще се изправи срещу Египет в Сиатъл.







