Испанските национали Ламин Ямал и Педро Поро тренираха отделно от останалата част от отбора, докато започваха подготовка в Ню Джърси за финала на Световното първенство срещу Аржентина в неделя.
Спортни новини на NOVA (16.07.2026)
Двамата се подготвяха на облекчен режим на терена в една от тренировъчните бази на Ню Йорк по време на първата тренировка за отбора на Луис де ла Фуенте.
Испанската футболна федерация заяви пред Ройтерс, че се очаква и двамата играчи да бъдат на разположение за мача в неделя и че индивидуалната тренировка е била предпазна мярка като част от управлението на натоварването.
Селекционерът Де ла Фуенте каза след победата на Испания над Франция на полуфинала, че Поро е получил контузия, но проблемът не се счита за сериозен.
Ситуацията на Ямал изглежда по-малко тревожна. Де ла Фуенте каза след мача с Франция, че тийнейджърът не е имал контузия, но физическите последици от дуела му с Люка Дин и Тео Ернандес са били видими на следващия ден, като нападателят е лекувал болки и синини от напрегнатия мач.
За останалата част от отбора 15-минутната тренировка, отворена за медиите, премина без инциденти, като играчите бяха отпуснати и оптимистично настроени въпреки влажните условия и температури от около 30 градуса по Целзий./БТА