Световната поп звезда Джъстин Бийбър ще бъде един от основните изпълнители в шоуто на полувремето на финала на Световното първенство по футбол. Историческото събитие ще се проведе на 19 юли на стадион „Ню Йорк Ню Джърси“.
Бийбър ще сподели сцената с музикални титани като Мадона, Шакира и К-поп сензацията BTS в подкрепа на Образователния фонд на ФИФА и Global Citizen.
11-минутното шоу обещава да бъде грандиозно, като в него ще се включат още нигерийската звезда Burna Boy, който изпълнява официалния химн на Мондиал 2026 „Dai Dai“ заедно с Шакира, както и венецуелския диригент Густаво Дудамел.
Училищният хор PS22 Chorus от Стейтън Айлънд, който ще излезе на сцената заедно с Coldplay.
Любопитен детайл е, че в кампанията, насочена към образованието, ще се включат и обичаните герои от „Улица Сезам“, сред които Жабокът Кермит, Мис Пиги и други мъпети. Цялостната концепция и организация на представянето са поверени на фронтмена на Coldplay – Крис Мартин.
„Световното първенство по футбол обединява света по начин, по който нищо друго не може“, сподели Бийбър в официално изявление. „Благодарен съм да бъда част от това шоу на полувремето и още по-благодарен, знаейки, че то вече помага за разширяването на достъпа до образование за децата по целия свят.“