Бившият футболист на Реал Мадрид - Гарет Бейл сподели своите наблюдения върху тактическата еволюция на футбола. Според него вълнуващите играчи стават все по-рядко срещани.
„През последните пет години главните треньори станаха по-важни и подходът им стана по-тактически. Футболът вече не е игра гол за гол, а прилича повече на партия шах,
Играчите дриблират по-малко и това не ми харесва. Може би треньорите им казват да не го правят и за щастие все още има играчи, които могат да те вълнуват - като Мбапе, Ямал и Винисиус. Но за съжаление са толкова малко“, каза Бейл.















